کدخبر: ۳۶۰۱۶۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

از بولتون اصرار از ترامپ انکار/ رئیس جمهور آمریکا با رهبر کره شمالی رابطه عاشقانه داشت؟

اقتصاد نیوز : دونالد ترامپ بار دیگر به بولتون تاخت و او را "احمق" خواند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر از جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی‌اش انتقاد و این بار او را به خاطر اظهارنظرهایش درباره نگرش رئیس جمهور آمریکا به کیم‌ جونگ اون، رهبر کره شمالی، "احمق" خطاب کرد.

بولتون در مصاحبه‌ای با "ان‌پی‌آر" که به عنوان بخشی از تور تبلیغاتی او برای کتاب خاطرات انفجاری‌اش "اتاقی که در آن اتفاق افتاد" انجام شد، مدعی شده بود که ترامپ روابطش با رهبر کره شمالی را مانند نوعی رابطه احساسی می‌بیند که در آن اگر چیزی بد پیش برود، این رئیس جمهور است که باید اول آن را به هم بزند.

جان بولتون در آن مصاحبه گفته بود: "خُب، او (ترامپ) می‌گفت که در گذشته، همیشه می‌خواست کسی باشد که اول رابطه را تمام می‌کند. او از این مثال برای توصیف این استفاده می‌کرد که آیا او اول نشست با کیم جونگ اون را لغو می‌کند، یا ما این ریسک را می‌پذیریم که کره‌ای‌ها آن را لغو کنند. من فکر می‌کنم این یک بینش صادقانه نسبت به رئیس جمهور است، که نشان داد او چگونه با این موضوع برخورد می‌کند."

حالا، چندین ماه بعد، ترامپ بار دیگر اظهارنظر مشاور خود را مطرح و اعلام کرد که "جان بولتون دیوانه" درست نمی‌گوید. ترامپ مدعی شد که هرگز روابط خود با رهبر کره شمالی را "عشق" قلمداد نکرده، اگر چه کیم را به خاطر ارسال "نامه‌های زیبا" تمجید می‌کند و در آن زمان هم به طور علنی اعلام کرد که آن‌ها "عاشق هم شده‌اند". ترامپ در توییتی نوشت: "تازه شنیدم که جان بولتون دیوانه درباره این حقیقت حرف می‌زده که من درباره "نامه‌های عاشقانه کیم جونگ اون" به گونه‌ای نظر می‌دادم که انگار واقعاً آن‌ها را عاشقانه می‌پنداشتم! من فقط به کنایه می‌گفتم. بولتن عجب احمقی بود!"

این در حالی است که بولتن در کتابی که اخیراً منتشر کرده، مدعی شد که رئیس جمهور آمریکا هیچ وقت در مورد رسیدن به توافق با کیم جدی نبوده و تنها به دنبال لحظاتی تبلیغاتی با رهبر منزوی کره شمالی بوده است.

تازه‌ترین حمله ترامپ به مشاور سابق خود، درست قبل از انتشار برنامه‌ریزی شده یک کتاب دیگر مطرح می‌شود که این بار توسط "باب وودوارد"، روزنامه‌نگار معروف نوشته شده که گفته می‌شود به ۲۵ نامه رد و بدل شده بین ترامپ و کیم، دسترسی پیدا کرده است.

در همین حال، بولتون نیز مجدداً این ادعا را مطرح کرده که اساس تصمیم‌های سیاسی ترامپ، از جمله آن‌ها که شامل روابط خارجی آمریکا می‌شود، نه حقیقت و اطلاعات، بلکه "غرایز آنی" است.

بولتون روز دوشنبه در پادکستی به میزبانی "جیمی وینستین"، روزنامه‌نگار سیاسی گفت: او (ترامپ)، باور نداشت که باید زیاد بداند.

مشاور سابق رئیس جمهور آمریکا ادامه داد: او فکر می‌کرد غریزه آنی‌اش در دانستن اینکه تصمیم درست کدام است، به او کمک خواهد کرد... این موضوع نشان دهنده چرایی آن است که چرا سبک تصمیم‌گیری ترامپ به سادگی فقط به تصمیمات نادرست منتج نمی‌شود، بلکه زمانی که با چنین مسائلی (نظیر روابط خارجی) روبه‌رو باشید، برای آمریکا خطرناک و پرریسک نیز خواهد بود.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند