کدخبر: ۳۶۰۲۰۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

شیوه جدید آموزش بعد از کرونا هم ادامه دارد؟

اقتصاد نیوز : معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه بیماری کوئید ۱۹ منجر به بسته شدن مدارس در سراسر جهان شد، گفت: بیش از ۱.۲ میلیارد کودک از کلاس و آموزش حضوری در سطح جهان محروم شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، یوسف بهارلو پیش از ظهر سه شنبه 18 شهریور با اشاره به اینکه امروزه آموزش از راه دور و آموزش های مجازی جای خود را به آموزش های حضوری داده است، اظهار کرد: هرچند که سالها است با ابزارهای گوناگون بر ایجاد بستر و زیرساخت آموزش های الکترونیکی در آموزش و پرورش تلاش می شود ، ولی شرایط ویژه کنونی آموزش های سراسر دنیا را ناچار به انتخاب این روش آموزشی نموده است. 

وی با تاکید بر اینکه دیدگاههای مختلفی در مورد این روند تغییر در آموزش وجود دارد، گفت: برخی معتقدند حرکت سریع به سمت آموزش های مجازی بدون آموزش، پهنای باند ناکافی و عدم آمادگی معلمان و کادر آموزشی منجر به تجربه کاربری ضعیفی از آموزشهای مجازی خواهد شد و در مقابل برخی کارشناسان اعتقاد دارند توسعه آموزشهای مجازی می تواند ترکیب جدیدی از آموزشهای حضوری و مجازی را ایجاد کند که آینده آموزش در  مدارس را رقم می زند. 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ما به فصل جدیدی از آموزش وارد شدیم که بعد از کرونا نیز ادامه پیدا خواهد کرد ، تصریح کرد: این ضرورت  روش های تدریس را متنوع کرده و حتی نیازمندی های دانش آموزان و ذائقه آموزشی آنها را دردریافت محتوی آموزشی دستخوش تغییر نموده است.

  به فصل جدیدی از آموزش وارد شدیم که بعد از کرونا نیز ادامه پیدا خواهد کرد

بهارلو ضمن تاکید بر برنامه ریزی در رفع چالش امکان دسترسی دانش آموزان به امکانات فضای مجازی  گفت: اثر بخشی یادگیری آنلاین در گروه های سنی متفاوت است و این نیازمند تنوع بخشی به محتواهای تولیدی توسط معلمان پایه های مختلف است.

معاون پژوهش ، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه بیماری کوئید ۱۹ آموزش را برای همیشه تغییر داد، خاطرنشان کرد: به همین منظور اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در نظر دارد دوره های آموزشی با موضوع تولید محتوی الکترونیکی برگزار نماید و امیدواریم که برگزاری این دوره ها بتواند به همکاران آموزشی در تولید محتواهای به روز کمک کند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند