کدخبر: ۳۶۰۲۲۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ترور به جای حمله به پایگاه‌های نظامی در غزه/ درخواست ژنرال اسرائیلی

اقتصاد نیوز : یک ژنرال اسرائیلی مدعی شد، تا زمانی که مسببان حملات مسلحانه در نوار غزه، در معرض تهدیدی در سطح شخصی قرار نگیرند، شلیک مواد منفجره و بالن‌های آتش‌زا در آینده نیز به سمت اسرائیل ادامه خواهد داشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، عربی 21 نوشت، تال براون، ژنرال اسرائیلی در مقاله‌ای که در پایگاه شبکه هفت وابسته به شهرک‌نشین‌ها منتشر کرد، عنوان کرد: این بمب‌ها فرود می‌آیند یا به صورت بی‌هدف در مناطق تجمع‌های شهرک‌نشین و شهرهای نقب، بئر السبع، اوفکیم، حتی اخیراً در عراد منفجر می‌شوند که هر اسرائیلی را در معرض خطر قرار می‌دهد و باعث آتش‌سوزی در مزارع و مناطق تحت الحمایه طبیعی می‌شوند و بسیاری از مساحت‌های کشاورزی را دچار استهلاک می‌کنند.

وی ادامه داد، در واکنش به این امر، ارتش اسرائیل هر شب ساختمان‌ها و مقرهای نظامی وابسته به حماس را بمباران می‌کند و این روش از طریق استفاده از جنگنده‌ها و تانک‌های مختلف صورت می‌گیرد و معمولاً به کشتار یا زخمی شدن افراد مسلح نمی‌انجامد.

این ژنرال اسرائیلی خواهان بررسی انتقال از مرحله "ضد حمله" به ساختمان‌ها در غزه، به مرحله بمباران خانه‌ها و دفاتر و دارایی‌های جنبش‌های اصلی در غزه شد.

وی ادامه داد: تجارب پیشین با سازمان‌های فلسطینی به ما یاد داد که از طریق آسیب رساندن به فرماندهان ارشد، امکان تغییر معادله‌ای که ایجاد شده است، وجود دارد.

وی مدعی شد، تا زمانی که مسببان فعالیت‌های مسلح در نوار غزه، در معرض تهدیدی در سطح شخصی قرار نگیرند، شلیک مواد منفجره و بالن‌های آتش‌زا در آینده نیز به سمت اسرائیل ادامه خواهد داشت، چراکه سال‌هاست که حملات مکرر با بادبادک‌های کاغذی و بالن‌های آتش‌زا ادامه دارد.

این ژنرال در پایان گفت: بعد از برقراری آرامش نسبی در غزه، در مرتبه بعدی، اسرائیل باید ابتکار عمل را در دست بگیرد، نه اینکه فقط پاسخ دهد و اصول بازی که حماس دیکته می‌کند، در پیش بگیرد اما باید این ابتکار عمل از طریق حملات پیش‌دستانه و روز افزونی باشد که بتواند هر زیرساخت پیشرفته را منهدم کند و به افراد مسلح و فرماندهان آنها در غزه آسیب بزد؛ در این صورت چه بسا آنها کاری کنند که در سال‌های گذشته انجام نداده‌اند، از جمله اینکه اسیران اسرائیلی در غزه را تحویل دهند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند