کدخبر: ۳۶۰۲۸۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آمار نوسازی مسکن در منطقه زلزله زده کرمانشاه منتشر شد

اقتصاد نیوز : معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: ۱۳۰ هزار مورد نوسازی و بازسازی منازل در زلزله کرمانشاه صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از دماوند، مهدی جمالی‌نژاد معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور ظهر امروز در نشستی با عنوان رفع مشکلات شهرداری‌ها و دهیاری ها در دماوند اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۸۰ هزار پروژه عمرانی در کشور داریم و در هفته دولت سال جاری، بیش از ۱۸ هزار پروژه با بیش از ۵۰ هزار میلیارد هزینه و افتتاح شد.

وی افزود: همچنین ۱۳۰ هزار مورد نوسازی و بازسازی منازل در بحث زلزله کرمانشاه صورت گرفت، این بازسازی‌ها اضافه بر کارهای محول شده بوده، انصافا همه مدیران کشور تلاش می‌کنند، اما در برخی موارد این اقدامات عنوان نمی‌شود و نارضایتی مردم به دلیل دیدن نیمه خالی لیوان است.

این مقام مسئول بیان کرد: اعتمادسازی، نظام‌مند بودن، حضور در مراکز عمومی و پاسخگو بودن شهرداران از جمله موضوعات حائز اهمیت است.

وی یادآور شد: دماوند از منطقه جغرافیایی و ظرفیت‌های بی‌نظیری برخوردار است که نباید دست‌ کم گرفته شوند، باید بکر بودن شهرستان دماوند حفظ شود، همچنین باید استان تهران به سمت فناوری پاک و دانش بنیان رود و به تبع شهرستان ها هم در این مسیر حرکت کنند.

جمالی نژاد خطاب به شهرداران و مدیران شهری گفت: الگوی شهرستان‌های استان تهران نباید شهر تهران و دیگر شهرها باشد، دیدگاه ها را برای اداره شهر متفاوت کنید، برای اداره شهر برنامه درست و مدون داشته باشید.

وی در ادامه بیان کرد: برای اولین بار مطالعه مهاجرت معکوس را بررسی کرده ایم و برای اولین بار است که مشاهده کردیم از تهران یه شهرستان ها مهاجرت می شود که این مورد هم می تواند فرصت باشد و هم تحدید که می توان با داشتن یک برنامه مدون از این مهم بهد عنوان یک فرصت استفاده کرد در غیر این صورت تحدید خواهد بود.

وی افزود: شهرهای دماوند از ظرفیت بالایی برخوردارند و باید از فکر تولید ثروت کرد و از فرصت تعطیلات پایان هفته استفاده شود. 

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور بیان کرد: شهر خلاق شهری است که با فکر تولید سرمایه و ثروت کند، تمام آرزو های یک شهر طرح تفضیلی آن است و باید بسیار روی آن کار شود.

وی خاطرنشان کرد: آمادگی لازم برای اجرای طرح تفصیلی دماوند را داریم، همچنین برای رفع مشکلات روستاها، تخصیص بودجه برای مسکن مهر دماوند، ارتقای رتبه شهرداری دماوند، تامین آب شرب آمادگی و تجهیزات و ماشین آلات شهرداری وجود دارد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند