کدخبر: ۳۶۰۳۲۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

کردها، داعشی‌های خارجی را آزاد می‌کنند

اقتصاد نیوز : شبه نظامیان کُرد وابسته به آمریکا از انتقال ده‌ها خانواده داعشی‌های خارجی از اردوگاه الهول به اردوگاه دیگری خبر دادند و گفتند که آنها خواستار بازگشت به کشورهایشان هستند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس: شبه نظامیان کُرد شمال شرق سوریه در حال انتقال ده‌ها خانواده تروریست‌های خارجی داعش از اردوگاه شلوغ «الهول» در شمال شرق سوریه به اردوگاه دیگری هستند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از «شیخموس احمد» یک مسئول اردوگاه‌های تحت کنترل نهاد موسوم به خودمختاری کُردها آورده است: ۷۶ خانواده اعم از زنان و کودکان خارجی تاکنون از اردوگاه الهول به اردوگاه روج منتقل شدند.

او گفت که از ژوئیه گذشته و به دنبال توسعه اردوگاه روج با هماهنگی سازمان ملل و ائتلاف بین المللی در چندین نوبت زنان و کودکان از اردوگاه الهول منتقل شدند.

احمد گفت: زنانی که درخواست دادند با کودکانشان از اردوگاه الهول خارج شوند، کم‌تر افراطی بوده و درخواست بازگشت به کشورهایشان داده‌اند. آنها ضمن ابراز ندامت خواستار پیوستن مجدد به جوامعشان هستند.

اردوگاه الهول در استان الحسکه طبق اعلام سازمان ملل 65 هزار نفر را پناه داده که شامل آوارگانی از سوریه و عراق و همچنین هزاران نفر از خانواده‌های تروریست‌های خارجی از بیش از 50 کشور دنیاست. آنها در بخش ویژه‌ای از این اردوگاه ساکن هستند و تحت حفاظت شدید امنیتی قرار دارند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند