قالیباف: چاره‌ای جز تشکیل کمیسیون حقوقی نداریم

کدخبر: 360388
اقتصاد نیوز : رئیس مجلس شورای با بیان این که در شرایط کنونی چاره‌ای جز تشکیل کمیسیون حقوقی نداریم، گفت: آیین‌نامه داخلی مجلس در این زمینه باید به طور اساسی اصلاح شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی این مطلب را در جلسه علنی امروز -چهارشنبه-مجلس شورای اسلامی و در پاسخ به اخطار محمود احمدی بیغش نماینده شازند درباره عدم تشکیل کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس بیان کرد.

محمود احمدی بیغش در جریان بررسی طرح اصلاح آیین نامه داخلی در ارتباط با تشکیل کمیسیون حقوقی در اخطاری گفت: اگر مشکلی هست باید دنبال اصلاح آیین نامه باشیم بسیاری از کمیسیون‌های تخصصی داوطلب عضویت بیشتری نسبت به یکی از کمیسیون‌ها دارند.

وی اظهار داشت: این دوره شاهد هستیم که داوطلبان عضویت یکی از کمیسیون‌های تخصصی به حد نصاب نرسیده است حال باید بررسی کنیم چرا نمایندگان برای عضویت در این کمیسیون رغبت ندارند شاید به این دلیل  است که نهاد یا سازمانی پاسخگوی این کمیسیون نخواهد بود.

محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به احمدی بیغش گفت: در این دوره هم به این موضوع توجه و بررسی شده است، هم باید آیین نامه اصلاح شود؛ در این خصوص، دستور العمل تبصره یک آیین نامه اصلاح شد و با همین اصلاحات دچار مشکل شدیم که کمیسیونی شکل نگرفته است.

وی افزود: در شرایط کنونی چاره‌ای نداریم جز اینکه کمیسیون حقوقی شکل گیرد، اما آیین نامه به طور اساسی اصلاح خواهد شد که این کار در دستور کار کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس قرار دارد.

 

تیتر یک
  • شاخص ارزی در کانال ۲۵ هزار تومانی پیشروی کرد

    اقتصادنیوز: امروز ۶ اسفند ۱۳۹۹ قیمت دلار نه تنها از مرز ۲۵ هزار تومانی پایین تر نرفت، بلکه تا سطح ۲۵ هزار و ۴۰۰ تومانی…

از دست ندهید
بلیط هواپیما