رشد قابل توجه کرونا در تهران/زالی: باید در انتظار اوج‌گیری مبتلایان به این بیماری باشیم

کدخبر: 360524
اقتصاد نیوز : فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در تهران با بیان اینکه آمار مبتلایان به کرونا در تهران تصاعدی افزایش می یابد، گفت: وضعیت پایتخت همچنان پر خطر و در شرایط قرمز است.
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا: علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در تهران گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد کسانی که در تهران با تشخیص کرونا به عنوان موارد جدید در بخش‌های بیمارستانی بستری شده‌اند بالغ بر ۵۳۴ بیمار بوده است. از این مجموع، ۱۱۱ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و ۳۲۴ بیمار ترخیص شده‌اند.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۸۰ درصد از تعداد کسانی که  در حالت سرپایی به مراکز بهداشتی مراجعه کرده‌اند، نیاز به بستری داشته‌اند، ادامه داد: تطبیق آمار ما نسبت به هفته گذشته نشان دهنده افزایش مبتلایان به ویروس کروناست. همچنین تعداد مراجعان سرپایی و بستری بیمارستان‌ها با افزایش رو به رو شده است. در واقع ۱۴.۹ درصد رشد نسبت به هفته گذشته در قالب بستری جدید و عمومی را شاهد هستیم و همچنین در بخش ترخیص آمار قابل توجهی وجود نداشته است.

فرمانده مقابله با کرونا در کلانشهر تهران خاطرنشان کرد: مجموعه بستری‌های ما بالاتر از ۵۰۰ نفر در طول شبانه روز است، اما تقریباً به یک الگوی ثابت‌ تبدیل شده و  اگر در هفته آینده هم این الگوی افزایش آمار را در تهران داشته باشیم، نشان دهنده آن است که ما باید در انتظار اوج‌گیری مبتلایان به این بیماری باشیم، در واقع باید تا آخر هفته صبر کنیم تا تحلیل آماری این هفته را مورد ارزیابی قرار دهیم.

زالی با تاکید براینکه نکته مهم و قابل ذکر این است که تهران همچنان به عنوان یک منطقه قرمز و پرخطر تلقی می‌شود، تصریح کرد: محدودیت‌هایی که بر اساس مصوبه کمیته انتظامی، اجتماعی ستاد ملی به تهران ابلاغ شده مشمول بند ۳ و ۴ این مصوبه است که استمرار پیدا خواهد کرد و هدف ما تمدید حضور دو سوم کارمندان و چرخش ترخیص و مرخص شدن همکاران بخش‌های اداری و اجرایی و یک سوم به صورت دورکاری است. تا پایان شهریور ماه این مسئله ادامه پیدا خواهد کرد.

وی تصریح کرد: باقی محدودیت‌ها بر اساس دستور‌العمل‌های بهداشتی طبق روال گذشته استمرار پیدا خواهد کرد. البته باید به این نکته توجه داشت که در هفته‌های اخیر استفاده منظم‌تر از ماسک، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در بخش مشاغل و همچنین محیط های عمومی و اجتماعی تهران؛ آمار به نسبت قابل توجه و مورد قبولی را به خود اختصاص داده است.

فرمانده مقابله با کرونا در کلانشهر تهران خاطرنشان کرد: امیدواریم این شرایط استمرار پیدا کند و بتوانیم با استفاده بهینه از ماسک به خصوص در فضای عمومی، اجتناب از سفرهای غیر ضروری و درون شهری، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برای مشاغل و ادارت و به خصوص عدم حضور افراد پرخطر در سطح شهر با کاهش آمار مبتلایان به ویروس کرونا رو به رو شویم. همچنین افراد بالای سن ۶۵ سال، دارای بیماری زمینه ای، بیماری های قلبی، دیابت، افراد چاق و خانم های باردار جزء گروه‌های پر خطر در تهران تلقی می‌شوند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما