کدخبر: ۳۶۰۶۱۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

چرا ترامپ از اوباما بدش می‌آید؟

اقتصاد نیوز : مایکل کوهن، وکیل خصوصی سابق دونالد ترامپ گفت که رئیس جمهور آمریکا غوطه‌ور در جانشین پیشین خود، باراک اوباما است و این غوطه‌وری را به حسادت نسبت داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، "هیل" نوشت، ریچل مادو از شبکه "ام‌اس‌ان‌بی‌سی"، به پاراگرافی در کتاب کوهن با نام "بی‌وفا" ارجاع داد که در آن کوهن اشاره کرده ترامپ ضرورتاً به ادعاهای کاذب مبنی بر اینکه اوباما خارج آمریکا متولد شده، باور نداشته است؛ بلکه ترامپ بیشتر به دنبال استفاده از مسائلی بود که "اذهان طرفداران او را مشوش کند".

کوهن به مادو گفت: نفرت ترامپ از باراک اوباما ساده است: او سیاه‌پوست است، در هاروارد حقوق  خوانده، به عنوان بهترین شاگرد کلاسش فارغ‌التحصیل شده، بیانی فوق‌العاده شیوا دارد، و تمام چیزهایی است که ترامپ می‌خواهد باشد. و ترامپ نمی‌تواند این را بپذیرد. بنابراین اگر شما جای ترامپ باشید و نتوانید این‌ها را بپذیرید، چکار می‌کنید؟ به آن حمله می‌کنید.

کوهن در کتابش که روز سه‌شنبه منتشر شد، ادعا می‌کند که ترامپ در خلوت، مکرراً اظهارات نژادپرستانه‌ای درباره اوباما و نلسون ماندلا بیان می‌کرده است. او همچنین عکسی را از برنامه ویدئویی که قرار بود در کنوانسیون ملی جمهوری‌خواهان در ۲۰۱۲ پخش شود، منتشر کرد که در آن ترامپ یکی از هواداران اوباما را اخراج می‌کند. پخش این برنامه بعداً لغو شد.

وکیل پیشین رئیس جمهور همچنین به او توصیه کرده که کناره‌گیری کند، چرا که احتمالاً در دردسرهای حقوقی خواهد افتاد، مگر اینکه معاونش مایک پنس رئیس جمهور شود و او را عفو کند!

کاخ سفید قویاً ادعاهای کتاب کوهن را رد کرده است.

دبیر مطبوعاتی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت: مایکل کوهن یک گناه‌کار سیاه‌رو و وکیل اخراجی است که به کنگره دروغ گفته است. او تمام اعتبار خود را از دست داده و دیدن آخرین تلاش‌هایش برای استفاده از دروغ، چندان مایه غافلگیری نیست.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند