کدخبر: ۳۶۰۶۵۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

در روسیه به سوی ایرانی‌ها به زودی باز می‌شود

کاظم جلالی با اشاره به رایزنی‌هایش با مقامات روس عنوان کرد: مقامات روسیه ابراز امیدواری کردند با پایدار شدن شرایط شیوع کرونا و کسب آمادگی‌های لازم از سوی دانشگاه‌های روسیه، مشکل ورود تجار و دانشجویان ایرانی در آینده نزدیک مرتفع شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه امروز (پنجشنبه) در رشته توئیتی به زبان روسی نوشت: در هفته‌های اخیر طی دیدارها و گفت‌وگوهای سازنده‌ای که با مقامات و مسئولان روسیه از جمله معاون وزیر امور خارجه، رئیس کمیته بین‌الملل پارلمان، معاون وزیر انرژی، معاون بین‌الملل شرکت دولتی روس اتم، معاون وزیر صنعت و تجاری و رئیس صندوق سرمایه گذاری مشترک روسیه داشتم و همچنین در چارچوب سفرهای برخی مسئولان و مقامات کشورمان از جمله وزیر امور خارجه، وزیر دفاع و برخی هیأت‌های امنیتی به مسکو و دیدارهای انجام شده موضوعات مهم اقتصادی، تجاری و سیاسی در حوزه‌های دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی مورد پیگیری و ‌گفت‌وگو قرار گرفت.

وی افزود: در این گفت‌وگوها که با تاکید بر توسعه و گسترش روابط اقتصادی و تجاری بین دو کشور انجام پذیرفت، موضوع بازگشایی مرزهای روسیه برای تجار و دانشجویان ایرانی همواره جزو محورهای مذاکره قرار داشت.

سفیر ایران بیان کرد: در این خصوص مقامات روسیه ابراز امیدواری کردند تا با پایدار شدن شرایط شیوع بیماری کرونا در کشور و کسب آمادگی‌های لازم از سوی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی روسیه، مشکل ورود تجار و دانشجویان نه تنها از ایران بلکه از سایر کشورها در آینده نزدیک مرتفع شود.
وی خاطرنشان کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در جهان در حالی که روسیه نیز  اقدام به قطع پروازهای بین‌المللی و حتی داخلی خود به دلیل پیشگیری از شیوع این بیماری کرد. این سفارت با هماهنگی‌ها و پیگیری‌های مستمر و به منظور ایجاد تسهیلات برای شهروندان ایرانی ساکن مسکو برای عزیمت به کشور، پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان علیرغم محدودیت‌های ایجاد شده به صورت یک طرفه از مسکو به تهران حفظ کرد و پیگیری برای امکان حمل مسافر از تهران به مسکو هم در دستور کار این سفارت قرار دارد که امیدوارم با بهبود و پایدار شدن شرایط این بیماری در کشور، امکان تردد اتباع کشورمان به روسیه نیز برقرار شود.

به گزارش فارس، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو مرداد ماه در ویدئویی خطاب به بازرگانان و دانشجویان ایرانی که قصد عزیمت به روسیه را دارند، با بیان اینکه تصمیم‌گیری درباره باز شدن مسیر ورود در اختیار نخست‌وزیری روسیه است، گفت: همه تلاش خود را انجام می‌دهیم که این مسیر باز شود.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند