کدخبر: ۳۶۰۹۸۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

جاسوس سابق عربی جزئیاتی از عادی سازی با اسرائیل را لو داد

اقتصاد نیوز : یک جاسوس سابق بحرینی اطلاعات حساسی را درباره نقشش در ناکام گذاشتن تعدادی از عملیات‌های تروریستی طی دوره فعالیتش در یکی از قوی‌ترین دستگاه‌های اطلاعاتی در جهان فاش کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ایمن دین، تحلیلگر و جاسوس اطلاعاتی و از تروریست‌های سابق بحرینی در مصاحبه با i24news به مناسبت حوادث ۱۱ سپتامبر گفت که طی فعالیتش به عنوان جاسوس مانع بسیاری از عملیات‌های تروریستی در بحرین، انگلیس و نیویورک شده است.

وی بعد از دوره‌ای فعالیت در القاعده در بوسنی و هرزه‌گوین به سازمان اطلاعات انگلیس پیوست.

دین درباره امضای توافق عادی‌سازی میان کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی در اظهاراتی غیرواقعی مدعی شده است: کشورهای عربی باید خود را آزاد کرده و نگذارند گروگان فلسطینی‌ها باشند. باید از هر فرصتی برای صلح با اسرائیل استفاده کنند. "جنبش‌های تروریستی و دولت‌های دیکتاتور" از مساله فلسطین استفاده کردند. منطقه به نام فلسطین شاهد نزاع‌ها و خرابی است.

دین گفت: مساله فلسطین نباید مانعی در برابر پیشرفت مردم به سمت صلح باشد. کشورهای عربی باید منافع خود را در اولویت قرار دهند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا جمعه از عادی‌سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و بحرین خبر داد. اخیرا نیز امارات و این رژیم به توافق صلح دست یافتند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند