یک تظاهرات جدید علیه نتانیاهو در واشنگتن

کدخبر: 360995
اقتصاد نیوز : رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند پیش‌بینی می‌شود، تظاهراتی در روز سه شنبه در واشنگتن علیه نخست وزیر رژیم صهیونیستی برگزار شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری آناتولی نوشت، رسانه‌های عبری‌زبان اعلام کردند که ده‌ها تن از اسرائیلی‌ها علیه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم‌ صهیونیستی در روز سه شنبه در واشنگتن قبل از امضای توافق عادی‌ سازی با امارات و بحرین تظاهراتی را برپا خواهند کرد. در همین راستا، شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی اعلام کرد، این تظاهرکنندگان، از اعضای جنبش اعتراضی UnXeptable هستند و تعداد آنها در حال حاضر به بیش از ۲۰ گروه در تمامی نقاط جهان می‌رسد.

تظاهرکنندگان اعضای این جنبش هر هفته برای اعلام همبستگی با معترضان در مقابل مقر اقامت نتانیاهو در قدس غربی که به خاطر متهم بودن وی به ارتکاب جنایت‌های کیفری و ضرر رساندن به موسسات دموکراتیک اسرائیل، خواستار برکناری‌اش هستند، تظاهرات می‌کنند.

از بیش از سه ماه پیش، هزاران اسرائیلی هر هفته با برپایی تظاهراتی خواستار برکناری نتانیاهو شده‌اند که محاکمه وی در ۲۴ ماه مه به اتهام رشوه‌خواری، خیانت در امانت و کلاهبرداری در سه پرونده فساد آغاز شد.

تظاهرکنندگان در واشنگتن در روز سه‌شنبه پلاکاردهایی در دست خواهند داشت که حمایتشان را با توافق عادی‌سازی با امارات و بحرین اعلام می‌کنند اما در عین حال با کسی که این توافقنامه را امضا خواهد کرد، مخالف هستند.

هدف از برپایی این تظاهرات، این است که تمامی جهانیان را باخبر سازد که این وضعیت، وضعیت قانونی نیست چرا که این توافق را نخست وزیری امضا خواهد کرد که از موقعیت پست خود برای ارتکاب جنایت‌های کیفری سوء استفاده کرده است.

سازماندهان این تظاهرات اعلام کردند: ما از تمامی نقاط آمریکا و جهان خواهیم آمد تا تاکید کنیم نخست وزیر متهم نمی‌تواند در منصب خود باقی بماند. ما از صلح و عادی سازی روابط با امارات حمایت می‌کنیم و منطقی نیست که نخست وزیر بدون مشورت با هیچ مقام دولتی دیگر و بدون موافقت دولت و کنست، اقدامات سیاسی را به تنهایی اتخاذ کند.

روز جمعه بحرین از توافق با دولت اسرائیل بر سر ایجاد روابط دیپلماتیک تحت نظارت آمریکا خبر داد.

پیش‌بینی می‌شود مراسم امضای توافق عادی سازی روز سه‌شنبه در کاخ سفید با حضور نتانیاهو و عبدالله بن زاید و عبداللطیف الزیانی، وزرای خارجه امارات و بحرین برگزار شود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما