کدخبر: ۳۶۱۲۸۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
فریب تبلیغات فروش «سیم‌کارت شاد» را نخورید

فریب تبلیغات فروش «سیم‌کارت شاد» را نخورید

اقتصاد نیوز : رئیس پلیس پیشگیری استان به شهروندان هشدار داد: فریب تبلیغات فروش «سیم‌کارت شاد» را نخورند زیرا اگر قرار باشد سیم‌کارت دانش‌آموزی و خدمات رایگانی برای این گروه از جامعه ارائه داده شود از طریق پرتال رسمی اپراتورها و یا وزارت‌خانه‌های مربوطه اعلام می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سرهنگ فرهاد فلاح‌کریمی در جمع خبرنگاران در تشریح این خبر اظهار اظهار کرد: کلاهبرداران این بار به سراغ دانش‌آموزان و والدین آنها آمدند و با ارائه طرحی به اسم «سیم‌کارت شاد» سعی دارند تا از این گروه از افراد کلاهبرداری کنند.

فریب تبلیغات فروش «سیم‌کارت شاد» را نخورید

وی افزود: کلاهبرداران با حضور در جلوی مدارس و یا ارسال پیامک‌های تبلیغاتی و همچنین فعالیت در فضای مجازی سعی دارند تا به اهداف شوم خود دست پیدا کنید.

این مقام انتظامی با بیان اینکه این افراد به دو روش کلاهبرداری می‌کنند، گفت: در روش اول، کلاهبرداران از افراد می‌خواهند که اطلاعات محرمانه خود را برای آنها ارسال کنند و با این روش سعی در جمع‌آوری اطلاعات آنها دارند.

سرهنگ فلاح‌کریمی تصریح کرد: در روش دوم، مجرمان با ارسال لینک‌هایی در فضای مجازی و درخواست اطلاعات کارت افراد برای تشخیص هویت، حساب بانکی مال‌باختگان را خالی می‌کنند.

وی به شهروندان هشدار داد: فریب تبلیغات فروش «سیم‌کارت شاد» را نخورند زیرا اگر قرار باشد سیم‌کارت دانش‌آموزی و خدمات رایگانی برای این گروه از جامعه ارائه داده شود از طریق پرتال رسمی اپراتورها و یا وزارت‌خانه‌های مربوطه اعلام می‌شود و مردم به این پیام‌ها و لینک‌ها اعتمادی نکنند.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان گیلان تصریح کرد: پلیس به دنبال شناسایی افراد سودجو است و با هرکسی که به هر طریقی این افراد را در رسیدن به اهداف شومشان کمک کند، برخورد خواهد کرد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند