همسر پمپئو دردسر ساز شد

کدخبر: 361319
اقتصاد نیوز : براساس ایمیل‌های افشا شده‌ای که به دست روزنامه «مک‌کلاچی» رسیده است، همسر وزیر خارجه آمریکا از کارمندان عالی‌رتبه این وزارتخانه خواسته بود تا در یک هفته کریسمس برای تکمیل کارت پستال‌های شخصی این خانواده کار کنند!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سوزان پامپئو، همسر مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا از ایمیل شخصی خود برای درخواست از تونی پورتر، دستیار دیرینه و کارمند وزارت خارجه آمریکا استفاده کرده و از وی خواسته تا به او در تکمیل این کارت پستال‌ها کمک کند.

بر اساس گزارش روزنامه مک‌کلاچی، همسر پامپئو در تاریخ ۱۹ دسامبر ۲۰۱۹ در ایمیلی به پورتر نوشت: می‌دانم که شما تمام هفته بعدی را در دفتر کارتان نیستید. خیلی خوب می‌شود اگر ما بتوانیم آخرین کارت پستال‌ها را بفرستیم و اینکه آیا کسی هست به من در این مورد کمک کند.

بنابر گزارش پایگاه خبری هیل، مک‌کلاچی گزارش کرد، پورتر که مشاور پامپئو است، این ایمیل را به یکی دیگر از مقام‌های ارشد وزارت خارجه فوروارد کرد که داوطلب کمک بود اما این مقام نیز هشدار داد: من نگران این هستم که از دیگران بخواهم کارهای شخصی برایم انجام دهند.

انتشار این ایمیل در حالی صورت گرفته که کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا برای چندین ماه در حال تحقیق درباره شرایط به وجود آمده حول محور اخراج ناگهانی استیو لینیک،‌ بازرس کل وزارت خارجه آمریکا بوده است.

دموکرات‌ها می‌گویند که اخراج این فرد ممکن است اقدام تلافی‌جویانه سیاسی باشد چون این ناظر در حال انجام دست‌کم دو تحقیق درباره عملکرد پامپئو بود که یکی شامل استفاده از وضعیت اضطراری برای فروش بیش از هشت میلیارد دلار سلاح به عربستان، امارات و اردن بدون تصویب کنگره و دیگری سوءاستفاده همسر وی از منافع فدرال برای مزایای شخصی بوده است.

پامپئو و ترامپ بارها گفته‌اند که کار نادرستی از آنها سر نزده و وزیر خارجه آمریکا گفته که درباره تحقیقات لینیک از استفاده خودش و همسرش از منابع دولتی مطلع نبوده و از اخراج این بازرس کل دفاع هم کرده و عنوان داشته که او یک "عامل بد" بوده است.

روز جمعه، شهادت ارائه شده در تحقیق کمیته مجلس نمایندگان آمریکا مشخص کرد که پورتر درباره کمک به همسر پامپئو احساس خوبی نداشته است. با این حال وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای از اقداماتش دفاع کرد.

 

تیتر یک
  • اونس در کف ۹ ماهه آرام گرفت

    در روزی که گذشت آمریکا میزان اشتغال زایی خود را منتشر کرد که فراتر از پیش بینی اقتصاددان ها بود. این امار به قیمت بیت…

از دست ندهید
بلیط هواپیما