کدخبر: ۳۶۱۳۲۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

افشاگری اسماعیل هنیه از پیام داماد ترامپ به حماس

اقتصاد نیوز : رئیس دفتر سیاسی حماس محتوای پیام داماد و مشاور ترامپ به جنبش حماس را فاش کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس یکشنبه شب در سخنرانی تلویزیونی اعلام کرد، دولت آمریکا در راستای تلاش برای اجرای طرح معامله قرن به دنبال باز کردن کانال گفتگویی با رهبری حماس است.

بنابر گزارش روسیا الیوم، وی افزود، طی ماههای اخیر و و مطرح شدن حرف و حدیث درباره طرح معامله قرن، دفتر جارد کوشنر، داماد و مشاور ترامپ از برخی از طرف ها خواسته با رهبری حماس صحبت کنند و این طرف ها هم به ما پیام دادند که آماده گفتگو با ما پیرامون وضعیت نوار غزه در هر جایی که تعیین کنیم چه اروپا یا کشورهای عربی هستند.

هنیه گفت: موضع ما این است که هیچ مشکلی برای گفتگو با آمریکایی ها یا هر کشور دیگری نداریم ما فقط هرگونه مذاکره یا گفتگوی مستقیم با اسرائیل را وتو می کنیم.

وی با بیان اینکه حماس از انجام این گفتگو در زمان حاضر عذر خواسته، گفت: هرگونه دیدار محرمانه و علنی را رد کردیم.

رئیس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد، خلع سلاح مقاومت فلسطین یکی از اهداف استراتژیک رژیم صهیونیستی است اما با وجود عادی سازی روابط و قرار دادن حماس در لیست "تروریسم" نتوانست مقاومت را خلع سلاح کند چرا که مقاومت در حال رشد و گسترش است.

وی گفت: ما دنبال جنگ در نوار غزه نیستیم اما از آن هراسی هم نداریم. اگر اشغالگر به فکر تجاوز جدیدی علیه غزه باشد، جنگ متفاوت خواهد بود و گروهها و در راس آنها گردان های قسام در چنته خود چیزی دارند که اشغالگر را غافلگیر خواهد کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند