سامانه موشکی آمریکا در عراق مستقر شد؟

کدخبر: 361344
اقتصاد نیوز : یک منبع امنیتی در استان اربیل از تحرکات نیروهای آمریکایی در پایگاه «حریر» و استقرار سامانه موشکی در این پایگاه خبر داد.

به گزاش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، پایگاه خبری بغداد الیوم نوشت، این منبع امنیتی اعلام کرد، یک شرکت متخصص آمریکایی که به توسعه پایگاه حریر واقع در شهرستان «شقلاوه» در استان اربیل مشغول بود، چند ماه پیش به علت شیوع ویروس کرونا فعالیت خود را متوقف کرد.

منبع مذکور همچنین اعلام کرد، این شرکت آمریکایی فعالیت خود را مجدداً از سرگرفته است و سامانه‌ دفاع موشکی نصب و استحکامات نظامی و توسعه باند فرود فرودگاه نظامی «شقلاوه» که به پایگاه «حریر» متصل شده صورت گرفته است.

طبق گزارش این منبع امنیتی در استان اربیل، هیچ سرباز آمریکایی از پایگاه حریر خارج نشده‌ است و دوره‌های آموزشی نیروهای منتسب به سرویس‌های امنیتی و نیروهای پیشمرگه ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود که اقدامات مربوط به توسعه پایگاه در اوایل سال آتی میلادی تکمیل شود.

پایگاه نظامی «حریر» واقع در اقلیم کردستان عراق، یکی از بزرگترین پایگاه‌های آمریکایی در عراق و خاورمیانه است که هزاران سرباز آمریکایی و نیروی نظامی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش تحت امر واشنگتن در آن مستقر هستند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما