کدخبر: ۳۶۱۳۵۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

کلاهبرداری با شگرد پذیره‌نویسی سهام دارا دوم

اقتصاد نیوز : رئیس پلیس فتای استان زنجان از کلاهبرداری با شگرد پذیره‌نویسی در سهام دارا دوم با جعل سامانه سجام خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، محمدعلی آدینه‌لو از کلاهبرداری با شگرد پذیره نویسی در سهام دارا دوم با جعل سامانه سجام خبر داد  و از شهروندان خواست در این باره هوشیار باشند.

 رئیس پلیس فتای استان زنجان افزود: با توجه به تمدید مهلت پذیره نویسی واحدهای صندوق دارا دوم پالایشی کلاهبرداران سایبری از این فرصت استفاده و با ایجاد آدرس جعلی و مشابه سامانه سجام اقدام به ایجاد صفحات فیشینگ و سرقت اطلاعات بانکی کاربران و برداشت از حساب آنان می‌کنند.

وی گفت: این افراد با درج تبلیغات اغوا کننده در فضای مجازی به بهانه ورود و انجام معاملات در بازار سرمایه اطلاعات کاربران را دریافت و معمولا پس از اخذ وجه ارتباط را با کاربر قطع می‌کنند.

 آدینه‌لو در پایان از همشهریان خواست از ورود به لینک‌های ناشناس و پرداخت وجه حتی مبالغ بسیار کم اجتناب کنند و در صورت نیاز به سامانه سجام صرفاً به آدرس https://www.sejam.ir مراجعه کنند.

 رئیس پلیس فتای استان زنجان افزود: کارشناسان فنی و متخصص پلیس فتا به صورت 24 ساعته فعالیت‌های انجام شده در فضای مجازی را رصد می‌کنند و در صورت مشاهده هرگونه اقدام خلاف قانون، با هماهنگی مراجع قضایی اقدامات لازم و قانونی را انجام می‌دهند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند