جوی آرام در آسمان اغلب شهرها/موج های 2.5 متری در سواحل خزر

کدخبر: 361408
اقتصادنیوز :‌مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از چهارشنبه تا پنجشنبه هفته جاری در سواحل گیلان افزایش ارتفاع موج بین 2 تا 2.5 متر پیش بینی می شود و احتمال غرق شدن شناگران، پاره شدن تورهای صیادی و غرق شدن قایق های کوچک وجود دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، صادق ضیائیان در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: امروز در اغلب مناطق کشور جوی پایدار حاکم است و فقط در آذربایجان غربی و ارتفاعات غرب مازندران رگبار پراکنده داریم.

وی افزود: از امروز تا پایان هفته در شرق و جنوب شرق کشور به ویژه شمال سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و شرق کرمان، وزش باد شدید گاهی با گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری در برخی نقاط گیلان، اردبیل، شمال آذربایجان غربی و ارتفاعات غرب مازندران، بارش پیش‌بینی می‌شود در این مدت بارش ها در غرب گیلان بیشتر خواهد بود.

وی اظهار داشت: روز چهارشنبه ۲۶ شهریور در برخی نقاط گیلان، اردبیل، دامنه‌ها و ارتفاعات مازندران، ارتفاعات غرب سمنان و ارتفاعات شرق تهران بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه دریای خزر از چهارشنبه ۲۶ شهریور تا جمعه ۲۸ شهریور مواج است، افزود: از چهارشنبه تا پنجشنبه هفته جاری در سواحل استان گیلان افزایش ارتفاع موج بین دو تا 2.5 متر و مواج شدن  غرب دریای خزر پیش بینی می شود و احتمال غرق شدن شناگران، پاره شدن تورهای صیادی، غرق شدن و آسیب رسیدن به قایق های کوچک و شناورها وجود دارد که توصیه می شود ممانعت از شنا و تردد هرگونه تردد قایق های سبک و تفریحی و محدود کردن فعالیت های شیلاتی در دستور کار باشد.

ضیائیان در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۳۱ و ۲۰ درجه خواهد بود.

وی اضافه کرد: روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۴۴ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۶ درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان خواهد بود.

تیتر یک
  • نوسان قیمت هزینه وام مسکن چقدر است؟

    هزینه وام مسکن طی روزهای اخیر تقریبا هیچ تغییری نداشته و نرخ سود وام در ۲۰.۵ درصد ثابت مانده است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما