کدخبر: ۳۶۱۵۵۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تحریم کالاهای تولیدی «مسلمانان زندانی در چین» توسط آمریکا

اقتصادنیوز؛ وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد کالاهایی را که در اردوگاه‌های کار اجباری چین توسط مسلمانان زندانی قوم اویغور تولید می‌شود تحریم کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا؛ وزارت خزانه‌داری و وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده‌اند از روز دوشنبه همه کالاهایی که مشکوک به تولیدشدن در کارخانه‌ها و کارگاه‌های بیگاری چین در مناطق مسلمان‌نشین هستند را تحریم کرده است. چین متهم است از مسلمانان اویغور بیگاری می‌کشد.

مارک مورگان سرپرست اداره حفاظت مرزها و گمرکات آمریکا اعلام کرده: چین دست به سرکوب گسترده و همچنین اِعمال کار اجباری علیه مسلمانان اویغور و دیگر اقلیت‌ها است، بیگاری نیز یکی از جنایت‌هایی است که علیه انسان صورت می‌گیرد و مصرف‌کننده آمریکایی نمی‌تواند حاصل کار کسانی را که به اجبار و بدون مزد به کار گماشته شده‌اند را مصرف کند.

آمریکا اعلام کرده قطعات الکترونیکی، محصولات مو، پارچه، پنبه و دیگر کالاهای تولید شده در دو منطقه سین‌کیانگ و آن‌هویی را در لیست تحریم‌های خود قرار داده است. آمریکا ۵ کارخانه در این مناطق را تحریم کرده و اعلام نموده این مراکز تولیدی، محل کار نیست بلکه جایی برای به بیگاری کشاندن انسان‌های آزاد است.

چین متهم است یک میلیون مسلمان ترک تبار از قوم اویغور را به بهانه بازآموزی عقیدتی و سیاسی و نیز جلوگیری از گرایش آنان به تروریسم تحت آموزش گرفته است. با این حال سازمان ملل، گروه‌های حقوق بشری و بخشی از کشورهای غربی، حزب کمونیست چین را به سرکوب مسلمانان اویغور، زندانی کردن آنان و تحت فشار گذاشتن خانواده‌هایشان متهم می‌کنند.

یک ماه پیش نیز بنیاد اتحاد برای حقوق بشر از همه دنیا خواسته بود پنبه تولید شده در استان سین کیانگ چین را تحریم کنند.

دولت ترامپ در موارد متعددی از جمله مسلمانان اویغور، سرکوب مذهبی، منشاء کرونا، حقوق بشر، هنگ کنگ، دریای جنوبی چین، تجارت و تایوان با پکن مشکل دارد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند