کدخبر: ۳۶۱۶۰۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

نقشه جدید ترامپ برای چین چیست؟

اقتصاد نیوز : «باب وودوارد» خبرنگار باسابقه روزنامه «واشنگتن‌پست» که کتاب جدیدی با نام «خشم» در دست چاپ دارد، درباره یکی از تصمیمات دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در قبال چین دست به افشاگری جدیدی زده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، به نوشته وبگاه «هیل»،  مجری برنامه تلویزیونی «امروز» در شبکه «ان‌بی‌سی» به نقل از کتاب جدید وودوارد گفته که ممنوع کردن سفرها از چین به آمریکا در بحبوحه شیوع ویروس کرونا به پیشنهاد متخصصان بهداشتی دولت ترامپ، از جمله «آنتونی فائوچی»، مدیر مؤسسه آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا انجام شده است.

به گفته وودوارد این تصمیم بعد از نشستی که ترامپ در بیست و هشتم ژانویه با این متخصصان داشته، گرفته شده است. 

وودوارد همچنین مدعی شده که مردم بسیاری از چین در بحبوحه شیوع کرونا به جای اینکه به آمریکا بیایند به اروپا یا به فرودگاه جان اف کندی نیویورک فرستاده شدند؛ به همین خاطر شمار مبتلایان به ویروس کرونا در نیویورک افزایش یافت. 

باب وودوارد پیشتر با افشای صوت‌های مصاحبه خود با ترامپ مشخص کرده بود که رئیس‌جمهور آمریکا عامدانه تهدید کرونا را کوچک شمرده است.

بر اساس این فایل‌های صوتی که از یک مصاحبه ترامپ در تاریخ ۱۹ مارس با این روزنامه‌نگار آمریکایی به دست آمده، ترامپ گفته است: «همیشه می‌خواهم این مسئله (تهدید کرونا) را کوچک جلوه دهم.»

آمریکا بارها با اتهام‌زنی علیه چین، مدعی شده که این کشور از ارائه اطلاعات درباره ویروس کرونا خودداری کرده است.

دونالد ترامپ نیز برای مقصر جلوه دادن پکن، از عبارت "ویروس چینی" استفاده کرده است. 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند