کدخبر: ۳۶۲۰۹۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

نخست‌وزیر اردن:

با اقدامات اسرائیل نبرد شدت می‌گیرد

اقتصادنیوز؛ «عمر الرزاز» نخست‌وزیر اردن گفت: «به صلح عادلانه و دائم نخواهیم رسید و نبرد شدت خواهد گرفت، اگر اسرائیل به اقدامات یک جانبه خود ادامه دهد.»

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «عمر الرزاز» نخست‌وزیر اردن، روز پنجشنبه، در گفت‌و‌گو با رادیو «حسنی» موضع اردن در قبال سازش با رژیم صهیونیستی را بیان کرد.

به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای «القدس العربی»، نخست‌وزیر اردن با تأکید بر این مسئله که موضع اَمان در قبال آرمان فلسطین «ثابت» است، گفت اردن «همیشه به صلح ایمان داشته و دارد».

عمر الرزاز در ادامه گفت که شاه این کشور «عبدالله دوم» «دائما بر این مسئله تأکید دارد که موضعش در قبال آرمان فلسطین ثابت است».

الرزاز ادامه داد: «به صلح عادلانه و دائم نخواهیم رسید و نبرد شدت خواهد گرفت، اگر اسرائیل به اقدامات یک جانبه خود ادامه دهد؛ همان اقداماتی که حقوق مشروع مردم فلسطین در ایجاد کشوری مستقل به پایتختی قدس اشغالی را نابود می‌کند. هر چیزی غیر از این ما را به صلح عادلانه و فراگیر نخواهد رساند».

این اظهارات درست پس از آن است که شامگاه روز سه‌شنبه، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طی مراسمی در کاخ سفید با حضور رئیس‌جمهور آمریکا و وزرای خارجه بحرین و امارات توافق عادی‌سازی روابط با این دو کشور خاورمیانه را امضا کرد.

امروز همچنین «مارک میدوز» رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید در ارتباط با عادی‌سازی روابط با تل‌آویو گفت پنج کشور دیگر به صورت جدی امضای توافق عادی‌سازی روابط با رژیم اسرائیل را پیگیری می‌کنند.

در ارتباط با این مسئله،‌ سخنگوی وزارت خارجه قطر ضمن رد سازش با رژیم اسرائیل اعلام کرده بود که با عادی‌سازی روابط با تل‌آویو نمی‌توان مسأله فلسطین را حل و فصل کرد و ریشه مشکلات در اشغالگری این رژیم است.

در عین حال،  «یوسی کوهن» رئیس دستگاه جاسوسی رژیم اسرائیل (موساد) شامگاه روز چهارشنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی کانال «۱۲» تلوزیون این رژیم گفته بود که عادی‌سازی رسمی و قریب‌الوقوع با عربستان سعودی را دور از ذهن نمی‌داند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند