دستور آمریکا برای برکناری رئیس جمهور ونزوئلا

کدخبر: 362136
اقتصاد نیوز : وزیر امور خارجه آمریکا گفته است که مادورو باید از قدرت کنار برود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا: «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا در ادامه کارزار فشار علیه ونزوئلا گفته که «نیکلاس مادورو»، رئیس‌جمهور این کشور آمریکای لاتین باید از قدرت کنار برود. 

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پامپئو که به «گویان» (کشوری در شمال شرقی آمریکای جنوبی در منطقه کارائیب) سفر کرده خواستار افزایش فشار بر نیکلاس مادورو شده است. 

او گفت: «می‌دانیم که رژیم مادورو مردم ونزوئلا را نابود کرده و خود مادورو، یک قاچاقچی سابقه‌دار مواد مخدر است. این به معنی آن است که او باید از قدرت کنار برود.»

پامپئو گفت آمریکا قصد دارد ۳ میلیون دلار به گویان برای حمایت از پناه‌جویان ونزوئلا کمک ارائه دهد. 

آمریکا و گروهی از متحدان این کشور سوم بهمن ماه سال ۱۳۹۷ در اقدامی غیرقانونی «خوان گوآیدو»، رهبر شورای ملی ونزوئلا را به عنوان «رئیس‌جمهور موقت» این کشور به رسمیت شناخته و ادامه دولت مادورو را که تنها چند ماه پیش از آن با رأی بالای مردم ونزوئلا مجددا به ریاست‌جمهوری انتخاب شده بود، غیرقانونی اعلام کردند.

به نوشته رسانه‌های آمریکایی، کاخ سفید هنگام اعلام به رسمیت شناختن گوآیدو انتظار داشته وی ظرف تنها چند روز رسما مادورو را کنار بزند و نظامیان را نیز با خود همراه کند. این سناریو اکنون عملاً شکست خورده و تلاش‌های واشنگتن برای ترغیب نظامیان به حمایت از گوآیدو ناکام مانده است.

 

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما