کدخبر: ۳۶۲۱۹۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

با این تست خانگی میزان مرگبار بودن کرونا مشخص می شود

اقتصادنیوز : دانشمندان آمریکایی اعلام کردند با یک تست ساده می‌توان میزان مرگبار بودن کووید ۱۹ در افراد را تشخیص داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ۹ ماه از همه گیری ویروس کرونا در جهان می‌گذرد. در این مدت ۳۰ میلیون نفر به این ویروس آلوده و ۹۵۰ هزار تن جان خود را از دست داده اند. با آنکه برخی افراد هیچ نشانه‌ای از این بیماری را ندارند، برخی دیگر علائم شدید بیماری را نشان می‌دهند. محققان به شدت به دنبال راهکاری هستند تا بتوانند میزان مرگبار بودن ویروس در افراد را تشخیص دهند.

دانشمندان می‌گویند کودکان کمترین آسیب پذیری را در مقابل ویروس کرونا دارند به طوری که از بیش از ۱۹۰ هزار آمریکایی که تاکنون بر اثر کرونا جان خود را از دست داده اند، تنها ۱۲۱ تن از آن‌ها زیر ۲۱ سال سن داشته اند.

از سوی دیگر، افراد مسن و کسانی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند بیشترین آسیب پذیری را در مقابل کووید ۱۹ دارند و درصد قابل توجهی از آمار تلفات کرونا به این افراد مربوط می‌شود. با این حال، به تازگی محققان آمریکایی به روشی ساده برای پی بردن به مرگبار بودن ویروس کرونا در افراد پی بردند.

بر این اساس، متخصصان بیمارستان «باتون روژ» لس آنجلس ایالت کالیفرنیا اعلام کردند تست چشایی افراد می‌تواند به راحتی میزان کشندگی و خطرناک بودن کرونا در بیماران مبتلا را تشخیص دهد. دانشمندان در این روش از نوار‌های کاغذی مخصوص برای تست چشایی در بیماران مبتلا به کرونا استفاده کردند.

دکتر هنری بارهام، یکی از متخصصان این پژوهش اعلام کرد: این نوار‌های کاغذی در واقع تنها مزه تلخ حس چشایی را در افراد مورد سنجش قرار می‌دهند. این امر می‌تواند نشان دهنده میزان قدرت سیستم ایمنی بدن باشد. در واقع زبان هر انسانی دارای گیرنده‌های مزه تلخ است، اما این گیرنده‌ها فراتر از زبان هستند.

تمام طول دستگاه تنفسی انسان دارای گیرنده‌های مشابه است و به نوعی بخشی از سیستم ایمنی ذاتی بدن محسوب می‌شود. این امر می‌تواند به مبارزه ذاتی با باکتری ها، ویروس‌ها و دیگر عوامل خارجی بیماری زا در بدن کمک کند.

 

این مطلب برایم مفید است
36 نفر این پست را پسندیده اند