کدخبر: ۳۶۲۳۱۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

مشاور سابق ترامپ و نقشش در اتهام زنی به چینی‌ها درباره کرونا

اقتصاد نیوز : استیو بنن با رشوه به یک ویروس شناس چینی سعی کرده ثابت کند ویروس کرونا درآ زمایشگاهی در چین ساخته شده و به‌صورت عمدی منتشر شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پایگاه خبری بیزنس اینسایدر نوشت، استیو بنن، یکی از نزدیکان و طرفداران دونالد ترامپ-رئیس جمهور آمریکا- با پرداخت رشوه به یک ویروس شناس چینی و همکارانش، گزارشی دروغین منتشر کردند مبنی بر اینکه ویروس کرونا در آزمایشگاهی درچین ساخته شده و بصورت عمدی منتشر شده است.

بر اساس این گزارش، بنن در ماه اوت به اتهام کلاه برداری از اهداکنندگانی که به کمپین «دیوار را می‌سازیم» پول واریز کرده بودند، بازداشت شد. در ژانویه ۲۰۱۹ او به دو گروه حاکمیت قانون و و یک میلیاردر تبعیدی چینی به نام «گیو او ونگویی» کمک کرد. ونگویی پس از تاسیس سایت «جی نیوز» چندین داستان تخریب شده منتشر کرد و مدعی شد ویروس کرونا در یک آزمایشگاه چینی ساخته شده و توسط ارتش این کشور به طور هدفمند انتشار یافته است.

پایگاه اینترنتی اکسیوس گزارش داد بنن در سال ۲۰۱۸ به مدت یک سال به سایت جی نیوز خدمات مشاوره استراتژیک ارائه کرد و برای آن یک میلیون دلار دریافت کرد.

پس از اینکه حزب کمونیست چین، ونگویی را به رشوه خواری و کلاهبرداری متهم کرد، در سال ۲۰۱۴ از چین به نیویورک گریخت. وی پیش از این با بنن همکاری کرده بود و از این طریق تلاش کرد مقامات حزب کمونیست چین را به فساد مالی متهم کند.

همچنین پیش از این، یک محقق فوق دکترای دانشگاه هنگ کنگ به نام یان در ماه ژوئیه در گفت و گو با فاکس نیوز مدعی شده بود قبل از ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ از شیوع این ویروس اطلاع داشته، اما نگران امنیت خود بوده است. او همچنین در گفت و گو با فاکس نیوز مدعی شده بود می‌داند حزب کمونیست چین با افشاگران چگونه رفتار می‌کند.

دانشگاه هنگ کنگ در یک خبر مطبوعاتی در ماه ژوئیه گفت که یان هرگز هیچ تحقیقی در مورد انتقال ویروس کرونا از طریق انسان به انسان انجام نداده است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند