کدخبر: ۳۶۲۳۱۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ترامپ رئیس اف‌بی‌آی را اخراج می‌کند؟

اقتصاد نیوز : امتناع رئیس اف‌بی‌آی از تروریستی خواندن گروه آنتیفا و تأکید بر تلاش روسیه برای مداخله در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، خشم رئیس‌جمهور این کشور را برانگیخت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، اظهارات «کریستوفر ری» رئیس اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) در کنگره آمریکا خشم «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا را برانگیخته و او را در معرض اخراج از سمتش قرار داد.

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، ری روز پنجشنبه با حضور در کمیته امنیت ملی مجلس نمایندگان آمریکا گفت: «ما آنتیفا را بیشتر یک ایدئولوژی یا یک جنبش می‌دانیم تا یک سازمان».

این در حالی است که ترامپ همواره این گروه را که بخشی از اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا را رهبری می‌کند، تروریستی اعلام کرده است.

ترامپ روز جمعه به وقت محلی در جمع خبرنگاران در واکنش به اظهارات ری گفت: «آنتیفا گروه بدی است و آن‌ها جنایتکار و هرج‌ومرج‌طلب هستند. آن‌ها آشوبگرند، آن‌ها غارتگر و شورشی هستند».

رئیس جمهور آمریکا افزود: «وقتی که مردی این را نمی‌گوید مرا آزار می‌دهد. متعجبم چرا این‌ها را نمی‌گوید».

هنگامی که از ترامپ پرسیده شد آیا قصد اخراج ری را دارد پاسخ داد: «گزینه‌های بسیار مختلفی را در دست بررسی داریم. دیروز از جواب‌های او خوشم نیامد. مطمئن نیستم خودش هم خوشش آمده باشد. مطمئنم که احتمالاً با من موافق است که آنتیفا بد است، واقعاً بد».

اعتراضات علیه خشونت پلیس و ضدنژادپرستی بعد از قتل «جورج فلوید»، یک سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس برپا شد و اقدام پلیس در کشتن چند سیاهپوست دیگر در شهرهای دیگر آمریکا به این اعتراضات دامن زد.

علیرغم تشدید اعتراضات علیه نژادپرستی در آمریکا، ترامپ با شورشی و غارتگر توصیف کردن معترضان به نژادپرستی و خشونت پلیس آمریکا، بارها آن‌ها را به سرکوب توسط نیروهای ویژه و گارد ملی تهدید کرده است.

ترامپ همچنین اظهارات رئیس اف‌بی‌آی درخصوص «تلاش بسیار فعالانه» روسیه برای مداخله در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری آمریکا را مورد انتقاد قرار داد.

رئیس جمهور آمریکا در این باره گفت: «مشکل بزرگ چین است. ممکن است دیگرانی هم باشند و من هیچ‌کدام را مستثنی نمی‌کنم اما مشکل بزرگ چین است و چرا او (ری) نمی‌خواهد این را بگوید. این قطعاً مرا آزار می‌دهد».

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند