کدخبر: ۳۶۲۹۰۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

افزایش متقاضیان ورود به شغل تاکسیرانی به دلیل مشکلات معیشتی/ توزیع بسته‌های معیشتی بین رانندگان

اقتصادنیوز : مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران از افزایش متقاضیان ورود به شغل تاکسیرانی به دلیل وجود بیکاری خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، «علیرضا قنادان» مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران در پاسخ به پرسشی درباره اقدامات این سازمان برای مقابله با کرونا همزمان با شروع فصل پاییز گفت: توزیع مواد ضدعفونی کننده مانند قبل ادامه دارد. سازمان تاکسیرانی موادضدعفونی کننده دست و سطوح را در همه دفاتر تاکسیرانی توزیع کرده است و رانندگان می‌توانند با مراجعه به این دفاتر به صورت رایگان این مواد را تحویل بگیرند.

برای راننده تاکسی شدن چقدر باید هزینه کرد؟ / لیستی از قیمت انواع تاکسی‌های ایران

قنادان در پاسخ به سوال دیگری درباره وضعیت معیشتی رانندگان و اعلام برخی رانندگان برای فروش تاکسی بمنظور امرار معاش گفت: این مورد را تایید نمی‌کنم، چرا که اکنون همه مردم و اصناف تحت فشار قرار دارند و بسیاری از کسب و کارها با مشکل روبرو شدند و تنگناهای اقتصادی کشور نیز این مساله را پیچیده‌تر کرده است.

او ادامه داد: بسیاری از مشاغل ناچار به تعطیلی شدند و با توجه به اینکه مسافرکشی غیرقانونی و خارج از ضابطه همیشه یک راه برای امرار معاش افرادی بوده که بیکار می‌شوند، در این مدت حتی  تعداد افراد متقاضی برای ورود به این شغل بیشتر هم شده است. طبیعی است، برخی از افراد از جمله تاکسیران‌ها  تحت تاثیر قرار گرفته باشند که قابل کتمان نیست و بارها اعلام کردم، یکی از مشاغلی که در شرایط کرونا خیلی آسیب دید صنف تاکسیران‌ها بود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی در پاسخ به سوال دیگری درباره وضعیت معیشتی رانندگان و عملی شدن وعده‌هایی که به آنها داده شده بود، گفت: چند اقدام در شهرداری انجام گرفت و چند اقدام نیز دولت نسبت به آن متعهد شده بود. مهمترین برنامه معیشتی که در سطح دولت پیگیری شد وام ۶ میلیون تومانی بود و در شهرداری تهران پیگیری ویژه‌ای برای تسهیل ثبت‌نام رانندگان تاکسی داشتیم و در همه دفاتر تاکسیرانی این امکان را فراهم کرده‌ایم که اگر مشکلی در ثبت نام وجود دارد، این مشکلات در دفاتر ما برطرف شود.

قنادان ادامه داد: البته در مورد پرداخت وام‌ها متولی اصلی وزرات رفاه و سیستم بانکی کشور است و ما صرفا دنبال تسریع در رسیدن تاکسیران‌ها به تسهیلات هستیم.

تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی در نیمه دوم سال 

قنادان از تهیه و توزیع گسترده بسته‌های معیشتی برای نیمه دوم سال خبر داد و گفت: در نیمه اول بسته‌های معیشتی توزیع شد و برای نیمه دوم سال نیز در حال طراحی یک بسته معیشتی هستیم و برخی برنامه‌های نیمه دوم آماده شده است.

او با بیان اینکه یکی از اقدامات مناسبی که شرایط انجام آن فراهم شده است، تسهیل در انجام تست کرونا برای رانندگان تاکسی بود، گفت:  اخیرا تست کرونا برای رانندگان تاکسی با تخفیف و تسهیل بیشتری در باشگاه رفاه تاکسیرانان راه‌اندازی شده است  و رانندگان تاکسی برای تست کرونا می‌توانند به باشگاه رفاه تاکسیرانان مراجعه کنند و با تخفیف ویژه از این خدمات بهره‌مند شوند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی گفت: در حال برنامه‌ریزی برای تامین و توزیع مجدد بسته‌های معیشتی در قالب کالا هستیم و انشاله اقدامات در نیمه دوم سال وسیع‌تر خواهد بود. در نیمه اول سال در حدود ۴ هزار معرفی برای استفاده از وام‌های دو میلیون تومانی داشتیم و هزار بسته کالایی بین افراد آسیب‌دیده توزیع شد.  در نیمه دوم سال با تعداد گسترده‌تری بسته‌های کالایی توزیع خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند