کدخبر: ۳۶۳۲۷۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

جهش مرگ و میر در تهران

اقتصاد نیوز:مقایسه میزان مرگ و میر ثبت شده در تهران تا پایان مرداد نشان می دهد نرخ فوتی در مقایسه با سال قبل بیش از ۳۱ درصد افزایش یافته است.دلیل این جهش کرونا عنوان می شود.

به گفته رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران میزان مرگ‌ومیر در این استان 31 درصد بیشتر از پارسال بوده است.

 به گزارش اقتصاد نیوز، مسعود شفیعی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران به ایرنا گفت: تعداد فوتی‌های ثبت‌شده طی پنج‌ماهه نخست امسال در استان تهران به ۳۱ هزار و ۱۰۷ مورد می‌رسید درحالی‌که این رقم در مدت مشابه سال قبل، ۲۳ هزار و ۶۴۰ مورد بود.

در پنج ماه نخست سال تعداد فوت‌شدگان مرد از تعداد زنان 4 هزار 911 نفر بیشتر بوده است.

در این دوره از کل فوت‌شدگان سهم مردان ۱۸ هزار و ۹ مورد و سهم زنان ۱۳ هزار و ۹۸ مورد بوده است.

این رقم فوت در تهران نسبت به مدت مشابه پارسال، ۳۱.۶ درصد رشد دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران دلیل افزایش رشد میزان مرگ‌ومیر در استان تهران تا پایان مرداد را شیوع کرونا عنوان کرد.

به گفته او در مقابل مرگ روند زادوولد نزولی بوده به‌طوری‌که تعداد ولادت‌های ثبت‌شده طی پنج‌ماهه سال جاری به ۶۱ هزار و ۷۲۵ مورد رسید که نسبت به ۶۶ هزار و ۲۸۰ مورد ثبت‌شده مدت مشابه سال قبل، ۶.۹ درصد کاهش نشان می‌دهد.

شفیعی به میزان ازدواج‌های ثبت‌شده در این مدت اشاره و اضافه کرد: طی پنج‌ماهه امسال ۳۳ هزار و ۳۴۵ مورد ازدواج به ثبت رسید که نسبت به ۳۱ هزار و ۸۱۱ مورد زمان مشابه سال ۱۳۹۸، رشد ۴.۸ درصدی را نشان می‌دهد.

وی اعلام کرد: تعداد طلاق‌های ثبت‌شده استان تهران در پنج‌ماهه امسال به ۱۲ هزار و ۸۵۳ مورد رسید که حکایت از رشد ۱۰.۶ درصدی نسبت به ۱۱ هزار و ۶۲۱ مورد طلاق سال گذشته دارد.

وی ادامه داد: در پنج‌ماهه نخست امسال، ۳۱ هزار و ۸۶۴ مورد از تولدهای ثبت‌شده با جنسیت مرد و ۲۹ هزار و ۸۶۱ مورد زن بود.

 

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند