نگرانی سندرز از ممانعت ترامپ برای انتقال مسالمت آمیز قدرت

کدخبر: 363373
اقتصاد نیوز : برنی سندرز درباره انتخابات 2020 آمریکا گفت: باید اطمینان حاصل شود ترامپ به انتقال مسالمت آمیز قدرت پایبند خواهد بود. او برای این که در قدرت باقی بماند آماده تضعیف دموکراسی در آمریکاست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، برنی سندرز، سناتور برجسته آمریکایی دونالد ترامپ را متهم به عدم پذیرش نتایج انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر کرد.

بر این اساس، سندرز گفت: برای اولین بار در تاریخ آمریکا ما با انتخاباتی روبرو هستیم که مشخص نیست رئیس جمهور کنونی در صورت شکست در انتخابات، داوطلبانه از سمت خود کنار برود.

سندرز از همه ایالت‌های آمریکا خواست پیش از روز انتخابات آرا پستی را شمارش کنند. وی گفت: پیروزی قریب به اتفاق جو بایدن، فرد منتخب حزب دموکرات بهترین راه برای تامین استاندارد‌های دموکراتیک در کشور است.

وی تاکید کرد: باید اطمینان حاصل شود ترامپ به انتقال مسالمت آمیز قدرت پایبند خواهد بود. او برای این که در قدرت باقی بماند آماده تضعیف دموکراسی در آمریکاست.

سندرز تصریح کرد: انتخابات آمریکا میان ترامپ و نفس دموکراسی است و در این رقابت دموکراسی باید برنده شود. من به دقت به حرف‌های ترامپ درباره انتقال قدرت گوش می‌دهم و آن را جدی می‌گیرم.

وی خواستار تشکیل کمیسیونی غیرحزبی برای نظارت بر انتخابات شد. قرار است انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سوم ماه نوامبر (۱۳ آبان ماه) برگزار شود. با گسترش شیوع ویروس کرونا در این کشور، قرار است تمهیدات لازم برای انجام رای گیری پستی در آمریکا انجام شود. با این حال، ترامپ مدعی است رای گیری پستی باعث ایجاد تقلب گسترده در انتخابات خواهد شد.

تیتر یک
  • منحنی نرخ بازدهی در۲۲ خرداد ۱۴۰۰منتشر شد+نمودار

    اقتصادنیوز: امروز ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ با وجود اینکه شاهد رشد ۴۰ درصدی معاملات اوراق بدهی دولت بودیم، اما ارز معاملات بار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما