گزینه جانشینی قاضی مشهور فوت شده انتخاب شد

کدخبر: 363522
اقتصاد نیوز : شبکه خبری سی‌ان‌ان به نقل از منابع مختلف گزارش داد که ترامپ قصد دارد یک قاضی زن با گرایش محافظه‌کار را برای جایگزینی قاضی فقید دیوان عالی آمریکا معرفی کند.

به گزارش اقتصاد نیوز، این شبکه خبری بامداد شنبه به نقل از چندین منبع بلندپایه از حزب جمهوریخواه گزارش داد:«دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا قصد دارد «اِیمی کانی بارِت» قاضی زن محافظه‌کار را برای کرسی خالی دیوان عالی این کشور به کنگره معرفی کند.

سی‌ان‌ان در تارنمای خود نوشت که چندین منبع گفته‌اند «بارت» به عنوان گزینه نهایی از سوی کاخ سفید به جمهوریخواهان معرفی شده است، اما هشدار دادند تا زمانی که این موضوع از سوی ترامپ رسما اعلام نشده، همیشه این احتمال هست که او نظرش را در آخرین لحظات تغییر دهد.

گفته می‌شود برنامه‌ریزی شده است که ترامپ عصر شنبه (به وقت واشنگتن) جانشینی «بارت» را برای کرسی دیوان عالی که تا پیش از این در اختیار «روث بیدر گینزبرگ» ۸۷ ساله بود، اعلام کند. گینزبگ جمعه گذشته درگذشت.

بارت به‌سرعت در نزد متحدان ترامپ برای عهده‌داری منصب قاضی فقید دیوان عالی آمریکا مطرح شد و شهرت یافت. او قاضی دادگاه استیناف آمریکا و منصوب ترامپ است و پیش از این جزو نفرات نهایی بود که ترامپ قبل از انتخاب «برت کاوانا» دیگر قاضی دیوان عالی در سال ۲۰۱۸ درنظر گرفته بود.

مطرح شدن انتخاب نهایی جایگزین قاضی گینزبرگ در حالی است که دو حزب جمهوریخواه و دموکرات آمریکا به شدت درگیری این بحث هستند که آیا انتخاب جایگزین قاضی فقید باید اکنون انجام شود یا به بعد از انتخابات ریاست جمهوری آبان‌ماه موکول شود تا کسی که در انتخابات پیروز می‌شود، گزینه خود را معرفی کند.

ترامپ و بسیاری از جمهوریخواهان به شدت اصرار دارند تا هر چه سریعتر قاضی جایگزین را معرفی کنند تا وزنه قضات محافظه‌کار در دیوان عالی آمریکا به شدت به نفع آنان سنگین‌تر شود. این دیوان ۹ کرسی دارد که در حال حاضر ۴ کرسی در دست لیبرال‌ها و ۵ کرسی در دست محافظه‌کاران است.

با مرگ قاضی گینزبرگ یک لیبرال‌ها یک کرسی را از دست دادند و در صورت انتخاب یک قاضی محافظه‌کار دیگر، شمار کرسی‌های دیوان عالی آمریکا ۶ به ۳ به نفع محافظه‌کاران خواهد بود

تیتر یک
  • جنگ پنهان تل‌آویو علیه برجام از سر گرفته خواهد شد؟

    تحلیلگران می گویند، عناصر تندرو در اسرائیل همچنان نقش اصلی را در زمینه برنامه هسته‌ای ایران ایفا می‌کنند و نتایج مثبت…

از دست ندهید
بلیط هواپیما