کدخبر: ۳۶۳۵۵۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ادعای مذاکره محرمانه ایران و آمریکا/ ترامپ برای توافق با ایران به تهران می آید

اقتصاد نیوز : روزنامه کویتی مدعی شده ترامپ برای سفر به تهران، امضای توافقنامه با رهبر عالی ایران و تضمین برداشتن تحریم ها اعلام آمادگی کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از عصر ایران، روزنامه کویتی "الجریده" ادعا کرد ایران و دولت ترامپ در عمان در حال مذاکرات محرمانه هستند.

تاکنون هیچ مقام ایرانی یا آمریکایی درباره انجام مذاکرات میان دو طرف خبری منتشر نکرده بودند. مقامات ایرانی بارها هرگونه مذاکره با دولت ترامپ را رد کرده اند.


>>>> بیشتر بخوانید

>>>> نامزد دموکرات‌ها چه برنامه‌ای برای ایران دارد؟

>>>> هشدار ترامپ به ایران درباره نرسیدن به توافق تا پیش‌ از انتخابات!

>>>> پشت پرده خبر یک روزنامه زرد خارجی درباره سفر ترامپ به تهران


براساس نوشته این روزنامه کویتی، در این مذاکرات، دولت آمریکا طرح پیشنهادی برای همکاری و پایان دادن به همه اختلافات دو کشور ارائه کرده است.

روزنامه کویتی الجریده گفته است در این مذاکرات از طرف ایران، دولت مشارکت ندارد.

روزنامه کویتی الجریده همچنین مدعی شده است در چارچوب این مذاکرات، دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا برای سفر به تهران، امضای توافقنامه میان دو کشور با رهبر عالی ایران و تضمین برداشتن تحریم ها اعلام آمادگی کرده است.


>>>>>مطلب مرتبط
پیش‌بینی برنده انتخابات آمریکا بر اساس شاخص بورس
ترامپ به این ۵ دلیل بایدن را شکست می‌دهد
ترامپ باز هم در انتخابات شگفتی‌ساز می‌شود؟


با این حال سازمان اطلاعاتی آمریکا به ترامپ توصیه کرده  است "منتطر دولت اصولگرا در ایران باشد تا این دولت، تعهدات را اجرا کند. 

همچنین به ترامپ توصیه شده بر دولت روحانی، تکیه نکند.

تاکنون هیچ مقام ایرانی، امریکایی یا عمانی در این باره اظهارنظر نکرده اند. ترامپ قبل از این گفته بود در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در مدت یک ماه یا یک هفته با طرف ایرانی به توافق خواهد رسید.

روزنامه کویتی: مذاکرات محرمانه ایران و ترامپ در عمان / پیشنهاد امریکا برای حل همه اختلافات / آمادگی ترامپ برای سفر به تهران

ترامپ به تازگی هم به تهران هشدار داد که مذاکرات بعد از انتخاب دوباره وی، سخت تر خواهد شد.

قبل از این هم ایران و امریکا در اواخر دولت محمود احمدی نژاد به صورت محرمانه در عمان مذاکره داشتند که در دولت روحانی نیز ادامه یافت و به برجام منتهی شد. 

این مطلب برایم مفید است
242 نفر این پست را پسندیده اند