به آتش کشیده شدن پرچم آمریکا در اعتراضات پورتلند

کدخبر: 363892
اقتصاد نیوز : در ادامه اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا، پلیس پورتلند با حمله به معترضان و خبرنگاران در پورتلند ده‌ها تن را بازداشت کرد و معترضان همچنین پرچم آمریکا را به آتش کشیدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، خبرگزاری رویترز نوشت، تداوم موج اعتراضات ضد نژادپرستی در آمریکا ، بیش از ۲۰ نفر را در شهر بحران زدن پورتلند راهی بازداشتگاه کرد.

در درگیری‌های اوایل روز یکشنبه میان پلیس و معترضان در مرکز شهر پورتلند، بیش از ۲۰ معترض ضد نژادپرستی بازداشت شدند. پلیس همچنین معترضان ضد نژادپرستی و خبرنگاران را مورد حمله قرار داد.

متعرضان ضد نژادپرستی که در ادامه اعتراضات چند ماه اخیر خود به خیابان‌های پورتلند آمده بودند، با خشونت پلیس این شهر مواجهه شدند. پلیس پورتلند برای متفرق کردن معترضان متوسل به خشونت شد. همچنین پورتلند صحنه درگیری میان معترضان ضد نژادپرستی و گروه‌های حامی ملی‌گرایی بود.

ویدئو‌هایی از خشونت پلیس علیه معترضان و خبرنگاران و استفاده از باتوم برای مقابله با آن‌ها در فضای مجازی منتشر شده است. معترضان همچنین پرچم آمریکا را به آتش کشیدند.

شهر پورتلند از ۴ ماه گذشته به این سو صحنه اعتراضات گسترده ضد نژادپرستی است که با خشونت پلیس و گارد ملی پاسخ داده می‌شود. آتش اعتراضات در شهر‌های مختلف آمریکا پس از مرگ جورج فلوید، شهروند سیاه‌پوست آمریکایی شعله ور شده است. با این حال اعتراضات در پورتلند شدت بیشتری دارد و ماه هاست که مردم این شهر درگیر اعتراضات مسلحانه هستند.

تیتر یک
  • گزارش تحلیلی اقتصادنیوز از آخرین آمار کرونا در ایران

    اقتصادنیوز: آمارهای کرونایی کشور در روز ۲۲ فروردین۱۴۰۰ سه رکورد را به ثبت رساند که مهمترین بخش آن نشان از جهش کم…

از دست ندهید
بلیط هواپیما