۵۰ ناوگان جدید برای حمل و جمع آوری پسماندهای پزشکی تهران اضافه می شود

کدخبر: 363946
اقتصاد نیوز : مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت:با توجه به شیوع بیماریهایی مانند آنفولانزا، در فصل سرما ظرفیت جمع آوری و حمل این پسماندها افزایش و ۵۰ ناوگان نو برای این کار دیده شده و در صورت افزایش پسماندها نیز این ظرفیت وجود دارد که بر تعداد ناوگان ها اضافه شود.

به گزارش اقتصاد نیوز؛ صدرالدین علیپور با تاکید بر اینکه طبق قانون مسئولیت پسماند پزشکی با وزارت بهداشت و نظارت آن با سازمان محیط زیست است، گفت: در حال حاضر شبیه همه شهرها در کشور، چون وزارت بهداشت سازمان اجرایی برای این کار ندارد، شهرداری به واسطه برخورداری از سایت دفع و دفن و ناوگان حمل و نقل و با کمک پیمانکارهای تخصصی، این کار را انجام می دهد و  این روند در فصل سرما نیز ادامه دارد.

وی افزود: برای حل مساله افزایش احتمالی در زمینه تولید پسماندهای پزشکی در فصل سرما، این ظرفیت افزایش و ۵۰ ناوگان نو برای این کار دیده شده و در صورت افزایش پسماندها نیز این ظرفیت وجود دارد که بر تعداد ناوگان ها اضافه شود. همچنین این ناوگان ها به سامانه ای وصل شده تا بتوان رفت و آمدها و روند جمع آوری را کنترل کرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با بیان اینکه شهرداری در داخل بیمارستان ها هیچ مسئولیتی ندارد و پسماندها را از جلوی بیمارستان دریافت می کند، ادامه داد: تاکید داریم که با مسئولیت وزارت بهداشت و با نظارت محیط زیست تفکیک ها به درستی انجام شود و پسماند عادی و پزشکی جداگانه جمع آوری شود تا بتوان پسماند پزشکی را حمل و نقل کرد و مشکلاتی برای افرادی که اینگونه پسماندها را حمل و نقل و منتقل می کنند و در سایت دفن، دفن می کنند، ایجاد نشود؛ هر چند آنها نیز مجهز به سیستم حفاظتی و پوشش خاص هستند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما