کدخبر: ۳۶۴۰۱۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

هشدار پمپئو به ایران درباره برجام​

اقتصاد نیوز : وزیر خارجه آمریکا با انتقاد مجدد از برجام، نسبت به هرگونه تلاش برای بازگرداندن این کشور به توافق هسته‌ای با ایران هشدار داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا با انتقاد مجدد از برجام، نسبت به هرگونه تلاش برای بازگرداندن این کشور به توافق هسته‌ای با ایران هشدار داد.

وی با ادعای این‌که برجام مسیر دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را هموار می‌کند، گفت که دولت فعلی آمریکا از همان ابتدا این توافق را تهدیدی برای امنیت اسرائیل می‌دید و در ماه می سال ۲۰۱۸ از آن خارج شد.

در حالی که برخی گزارش‌ها حاکی از احتمال بازگشت آمریکا به برجام در صورت پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده است، پمپئو نسبت به هرگونه تلاش در این راستا هشدار داد.

وی بار دیگر مدعی فعال‌سازی مکانیسم ماشه شد و در ادامه مواضع ضدایرانی خود گفت که هدف اصلی دولت آمریکا، محروم کردن تهران از دسترسی به منابع مالی است.

سخنان پمپئو در حالی بیان می‌شود که شورای امنیت و جامعه جهانی با استناد به خروج آمریکا از برجام، تلاش‌های این کشور برای فعال‌سازی مکانیسم ماشه را غیرقانونی و غیرمنطقی خوانده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
33 نفر این پست را پسندیده اند