ترامپ عقب نشینی کرد

کدخبر: 364015
اقتصاد نیوز : ترامپ که پیش از این تأکید می کرد که قدرت را به راحتی تحویل نمی دهد حالا در چرخشی اعلام کرد که قدرت در این کشور دوستانه منتقل می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از جماران، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که پس از انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر قدرت« دوستانه» منتقل خواهد شد. وی ابراز اطمینان کرد که در انتخابات پیروز می شود.

بنابر گزارش روسیا الیوم، ترامپ در این زمینه گفت:« من بر این باورم که پیروزی بزرگی به دست می آوریم. انتقالی صورت نمی گیرد زیرا من نمی توانم تصور کنم که اگر پیروز شویم آن را انتقال بنامیم. وقتی در این باره صحبت می کنند که آیا انتقال قدرت دوستانه خواهد بود یا نه...بی تردید دوستانه خواهد بود».

پیش از این ترامپ اذعان کرد که نتیجه انتخابات آینده در ماه نوامبر را دادگاه عالی آمریکا فقط مشخص می کند.

ترامپ در ماه های اخیر بارها از شیوه رای گیری از طریق پست که دموکرات ها استفاده از آن به شکل گسترده در انتخابات آینده به دلیل شیوع کرونا پیشنهاد داده اند، انتقاد کرد.

ترامپ تأکید کرد که این شیوه اجازه نمی دهد که آراء به شکل دقیق و سریع شمارش شوند. وی تصریح کرد که خطر تقلب و جعل برگه های رای گیری در شکل وسیع و نیز رای گیری ارواح مردگان و اشخاصی که حق مشارکت در انتخابات ندارند وجود دارد.

رئیس جمهور آمریکا همچنین تأکید کرد که انتخابات از طریق پست احتمال دخالت خارجی را بیشتر می کند.

دونالد ترامپ  رئیس جمهور آمریکا سه روز پیش تأکید کرد که وی در انتخابات ریاست جمهوری آینده فقط در صورتی شکست می خورد که دموکرات ها نتایج رأی گیری از طریق پست را دست کاری کرده و تقلب کنند.

ترامپ در سخنرانی خود در جمع هوادارانش در ایالت«ویرجینیا» گفت:« در انتخابات شکست نمی خوریم مگر آن که تقلب کنند. نمی توانیم به آنها اجازه دهیم این کار را بکنند،مساله سرنوشت کشورمان است.زیرا این آدم ها کشورمان را ویران می کنند.این تقلب است و آنها آن را می دانند و رسانه ها هم کاملا می دانند که چه اتفاقی خواهد افتاد. دموکرات ها این را بهتر از دیگران می دانند. ولی نمی توانیم اجازه دهیم این کار را بکنند. اگر چنین چیزی دیدید باید فورا اطلاع بدهید.»

رئیس جمهور آمریکا در ادامه گفت:« ما می خواهیم که انتقال دوستانه باشد،نمی خواهیم ما را فریب دهند، نمی خواهیم که احمق باشیم و بگوییم:بگذارید قدرت را به آنها تحویل دهیم، در حالی که می دانیم هزاران برگه رای گیری را جعل کردند. هرگز با این مساله تسامح نمی کنیم.»

این در حالی است که نشریه «پولیتیکو» روز جمعه گزارش داد به رغم تلاش های رئیس جمهور آمریکا برای حفظ قدرت، تیم ترامپ در کاخ سفید برای خروج وی آماده می شوند.

پولیتکو افشا کرد که دونالد ترامپ در صورت  شکست در انتخابات متعهد به انتقال صلح آمیز قدرت نیست، اما تیم وی با دقت در حال تدوین برنامه هایی برای خروج وی از کاخ سفید هستند.

بخش غربی کاخ سفید این روزها یکی از شلوغ ترین و پرتردد ترین بخش های این ساختمان است زیرا برنامه ریزی یک انتقال بالقوه ریاست جمهوری در این بخش در حال تدوین و برنامه ریزی است.

در کنار تلاش مقامات کاخ سفید برای پیروزی احتمالی جو بایدن نامزد دموکرات ها در انتخابات ۲۰۲۰، وزارت دادگستری آمریکا نیز موافقت کرده بررسی‌های امنیتی لازم در خصوص مقام‌های بایدن، در صورت پیروزی او در انتخابات را به عمل آورد.

یکی از مقامات سابق دولت اوباما درباره تلاش های کاخ سفید در مورد انتقال قدرت گفت: من گمان می کنم رئیس جمهور کاملاً از این موضوع بی اطلاع است.

اما یک مقام کاخ سفید گفت که ترامپ از تلاش دموکرات ها و تلاش کاخ سفید برای انتقال قدرت مطلع است.

با نزدیک تر شدن به زمان برگزاری انتخابات ۲۰۲۰ روز به روز چهره واقعی ترامپ برای نپذیرفتن به شکست احتمالی خود در انتخابات نمایان‌تر می‌شود و هم اکنون انتقال قدرت از ترامپ به بایدن به یک چالش اصلی میان سیاستمداران آمریکایی تبدیل شده است.

ترامپ رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری روز چهارشنبه در کاخ سفید در پاسخ به پرسش خبرنگاران که در صورت شکست در انتخابات آیا وی متعهد به انتقال مسالمت‌آمیز قدرت خواهد شد؟ گفت: باید ببینیم چه پیش می‌آید. صندوق‌های رأی فاجعه و خارج از کنترل هستند! صادقانه بگویم، انتقالی در کار نخواهد بود بلکه تداوم (ریاست‌جمهوری من را) خواهیم داشت.

سناتور «چاک شومر» رهبر اقلیت دموکرات در سنا در واکنش به اظهارات ترامپ گفت: این فرد صداقت و درستکاری ندارد. وی لیاقت ریاست جمهوری آمریکا را ندارد.

این سناتور ایالت نیویورک گفت: او به آرزوی خود نخواهد رسید و تنها راه این است که رأی‌دهندگان آمریکایی با اختلاف آرای بالا، وی را در روز انتخابات شکست دهند.

 

تیتر یک
  • طلا به کمک فلز ارزشمند داخلی نیامد

    اقتصادنیوز: امروز ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ در سومین روز هفته سکه امامی در دو مرحله نزول قیمت را تجربه کرد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما