نیویورک‌تایمز با انتشاراسنادی زهر خود را به ترامپ ریخت

کدخبر: 364032
اقتصاد نیوز : روزنامه نیویورک‌تایمز آمریکا با استناد به داده‌های مربوط به اظهارنامه مالیاتی گزارش کرد، دونالد ترامپ در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ و بعد از سال‌ها گزارش کردن ضررهای سنگین از شرکت‌های تجاری‌اش با هدف متعادل‌سازی صدها میلیون دلار درآمدش، تنها ۷۵۰ دلار مالیات بر درآمد فدرال پرداخت کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، نیویورک‌تایمز در گزارشی که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا آن را "اخبار دروغ" توصیف کرد، نوشت این رئیس جمهور جمهوری‌خواه آمریکا همچنین در ۱۰ سال از ۱۵ سال قبل از سال ۲۰۱۷ هیچگونه مالیات بر درآمد فدرالی پرداخت نکرده است و این به‌رغم دریافت ۴۲۷.۴ میلیون دلار از طریق برنامه تلویزیونی خود و دیگر معاملات مربوط به دادن تایید و مجوز بوده است.

 

بنابر گزارش رویترز، افشای این اطلاعات مالیاتی که قبلا خصوصی تلقی می‌شد، در فاصله بیش از یک ماه مانده به انتخابات سوم نوامبر و رقابت بین دونالد ترامپ و جو بایدن دموکرات صورت گرفته است. دموکرات‌ها فورا با استناد به این گزارش از ترامپ به عنوان کسی که از پرداخت مالیات طفره می‌رود، صحبت کرده و تصویر منعکس‌شده از او تحت عنوان یک «تاجر دانا» را زیر سوال بردند.

چاک شومر، رهبر دموکرات‌های سنای آمریکا در توئیتر از آمریکایی‌ها خواست "اگر بیشتر از ترامپ مالیات بر درآمد فدرال پرداخته کرده‌اند، دستشان را بالا بگیرند."

ترامپ هم در کنفرانسی خبری کاخ سفید این گزارش را "اخبار کاملا دروغ" خوانده و بار دیگر به یک حسابرسی در جریان به عنوان دلیلش برای عدم انتشار اظهارنامه‌های مالیاتی خود استناد کرد. آلن گارتن، یک وکیل شرکت ترامپ در بیانیه‌ای به نیویورک‌تایمز گفت، ترامپ در یک دهه گذشته میلیون‌ها دلار مالیات شخصی پرداخت کرده است، بدون آنکه درباره موارد مشخص در خصوص پرداخت ناچیز مالیات‌ بر درآمد نظری بدهد.

ترامپ با خودداری از انتشار اسناد مالیاتی خود، از این کار استانداردی که نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا انجام می‌دهند، فاصله گرفته است. او هم‌اکنون در یک نزاع حقوقی با دادستان‌های نیویورکی و دموکرات‌های کنگره به سر می‌برد که به دنبال دستیابی به اظهارنامه‌های مالیاتی وی هستند.

روزنامه نیویورک‌تایمز گزارش کرد، ترامپ با گزارش ضرر های سنگین از امپراتوری تجاری خود توانسته صورت حساب مالیاتی خود را به حداقل برساند. این روزنامه نوشت، ترامپ مدعی ۴۷.۴ میلیون دلار ضرر و زیان در سال ۲۰۱۸ شده، در حالی که در یک سند افشای مالی در همان سال گفته دست‌کم ۴۳۴.۹ میلیون دلار درآمد داشته است.

این نشریه آمریکایی تصریح کرد، داده‌های اظهارنامه مالیاتی مربوط به دو دهه از فعالیت ترامپ و شرکت‌های مربوط به سازمان تجاری‌اش را به دست آورده است. این داده‌ها اطلاعاتی درباره اظهارنامه‌های مالیات شخصی وی در ۲۰۱۸ یا ۲۰۱۹ نداشتند.

روزنامه نیویورک‌تایمز در عین حال گزارش کرد که ترامپ هم‌اکنون درگیر یک حسابرسی یک دهه‌ای سازمان سرویس درآمد داخلی از بابت ادعای دریافت مجدد ۷۲.۹ میلیون دلار مالیات اضافی پرداختی بعد از اعلام ضررهای بزرگ است. اگر این سازمان در این حسابرسی علیه او حکم دهد، ممکن است او مجبور به پرداخت بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار شود.

ترامپ در اظهارنظرش درباره گزارش نیویورک‌تایمز گفت: این اخبار دروغ است. در واقع من مالیات پرداخت کردم و شما به مجرد اینکه اظهارنامه‌های مالیاتی من منتشر شوند، آن را خواهید دید. آنها هم‌اکنون در دست حسابرسی هستند. سرویس درآمد داخلی از من خوشش نمی‌آید.

او اظهار کرد، ۱۰۸ صفحه سند مربوط به اظهارنامه‌های مالیاتی دارد و منتظر زمان «مناسب» است تا آنها را منتشر سازد. ترامپ گفت: من درگیر همین داستان‌ها بودم و شما چهار سال قبل می‌توانستید همین سوال‌ها را بپرسید، من مجبور شدم اقامه دعوی در قبال این مساله کنم و درباره آن حرف بزنم.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما