تهران خنک می شود/ هوای ایران بارانی است

کدخبر: 364038
اقتصاد نیوز : یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از میزان، فریبا گودرزی درخصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: امروز برای گیلان، مازندران، گلستان، شمال سمنان، خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی و برخی مناطق تهران به ویژه شرق این استان رگبار باران همراه با گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی ضمن اشاره به اینکه در اردبیل و ارتفاعات کرمانشاه رگبار پراکنده باران رخ می‌دهد، افزود: فردا سه‌شنبه برای دامنه‌ها و ارتفاعات جنوبی البرز در استان‌های البرز، تهران و سمنان رگبار باران، رعد وبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: همچنین بعد از ظهر فردا انتظار رگبار باران، رعد وبرق و وزش باد شدید در ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی در بخش‌های مرکزی استان کرمان، غرب و جنوب اصفهان، غرب یزد، شمال و جنوب شرق و شمال هرمزگان را داریم.

وی با بیان اینکه بارش‌ها تا پایان هفته ادامه دارد، توضیح داد: امروز و فردا هوا بیشتر مناطق کشور خنک می‌شود و دمای هوا بین ۶ تا ۱۰ درجه در مناطق شمال شرق، شرق و مرکز کشور و همچنین دریای خزر و دامنه‌های جنوبی البرز کاهش پیدا می‌کند.

گودرزی با اشاره به اینکه امروز وزش‌های بادهای شدید موجب می‌شود که دریای خزر مواج و متلاطم شود، بیان کرد: طی امروز در دامنه‌های جنوبی البرز برای استان‌های نظیر تهران، سمنان، البرز، قزوین، اصفهان، قم، نیمه شرقی کشور وزش بادهای شدید همراه با خیزش گردوغبار پیش‌بینی می‌شود.

 این کارشناس سازمان هواشناسی در خصوص آخرین وضعیت آب وهوایی پایتخت ادامه داد: تهران امروز با افزایش ابر همراه است و وزش باد در ساعات بعد از ظهر می‌تواند در آن شدید باشد و هوای این شهر امروز خنک می‌شود و همچنین بارش‌های پراکنده در برخی مناطق استان تهران به ویژه نواحی شرقی آن رخ می‌دهد و بیشینه دمای پایتخت امروز ۲۸ است و فردا به ۲۳ درجه سانتی گراد می‌رسد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما