منطقه خودمختار قره باغ مدعی شد: مرگ ۲۶ سرباز بر اثر حمله آذربایجان

کدخبر: 364171
اقتصاد نیوز : وزارت دفاع منطقه خودمختار قره باغ مدعی کشته شدن ۲۶ نفر از سربازان آن در درگیری روز دوشنبه با نیروهای جمهوری اذربایجان خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، وزارت دفاع منطقه خودمختار قره باغ اعلام کرد که  روز دوشنبه، 26 نفر از سربازان آن در درگیری با نیروهای ارتش جمهوری آذربایجان کشته شدند.

پیشتر وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرده بود که ارتش آذربایجان حمله گسترده‌ای به دو محور جنوبی و شمالی منطقه قره باغ انجام داد که «ارتش قره باغ در صدد مقابله با آن برآمد».

قره باغ که کنترل آن در دست ارمنی‌هاست، مورد مناقشه ارمنستان و آذربایجان است و هر دو کشور یکدیگر را به آغاز حمله‌های مرزی و انجام حملات هوایی و توپخانه‌ای متهم می‌کنند. 

«نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان گفته بود که نیروهای ارتش جمهوری آذربایجان روز شنبه به منطقه قره باغ حمله کردند و همزمان وزارت دفاع آذربایجان اعلام کرد که نیروهای این کشور به حملات طرف ارمنی پاسخ دادند.

از سوی دیگر، وزارت دفاع ارمنستان هشدار داد که در صورت لزوم از همه نوع تسلیحات نظامی، از جمله جنگنده‌های سوخو-30 برای پاسخ‌گویی به حملات جمهوری آذربایجان استفاده خواهد کرد.

دفتر «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل در پیامی از مقامات دو کشور آذربایجان و ارمنستان خواسته تا فوراً از ادامه درگیری‌ها خودداری کنند و بلافاصله به سمت مذاکرات سازنده بازگردند.

سخنگوی وزارت دفاع جمهوری ارمنستان در کنفرانس مطبوعاتی درباره اوضاع در منطقه قره باغ، اعلام کرد که در جریان درگیری‌های روز یکشنبه، 200 نظامی آذربایجانی کشته یا زخمی شده، حدود 30 تانک و خودروی زرهی و حدود 20 هواپیمای بدون سرنشین منهدم شدند.

تیتر یک
  • طلا به کمک فلز ارزشمند داخلی نیامد

    اقتصادنیوز: امروز ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ در سومین روز هفته سکه امامی در دو مرحله نزول قیمت را تجربه کرد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما