کدخبر: ۳۶۴۵۱۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ایجاد بمب صوتی توسط جنگنده در پاریس + جزئیات

اقتصاد نیوز : در حالیکه برخی منابع خبری از شنیده شدن صدای انفجار مهیب در پاریس خبر می‌دهند، پلیس پاریس اعلام کرد که صدای مهیب مربوط به انفجار نبوده و علت آن شکسته شدن دیوار صوتی و ایجاد «بمب صوتی» توسط یک جنگنده بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، برخی منابع خبری از شنیده شدن صدای یک انفجار شدید در پاریس که ظاهراً علت آن هنوز نامشخص است، خبر می‌دهند.

برخی کاربران در توییتر گزارش کردند که شدت انفجار به اندازه‌ای بوده است که ظاهراً صدای آن در سراسر این شهر شنیده شده است.

با اینحال، پلیس پاریس در صفحه توییتر خود درباره این حادثه توضیح داد:‌«صدای بسیار مهیبی در پاریس شنیده شد. انفجاری رخ نداده است و این صدا مربوط به شکسته شدن دیوار صوتی و ایجاد بمب صوتی توسط یک جنگنده بوده است».

پلیس فرانسه همچنین گزارش کرد که یک فروند جنگنده «رافائل» بعد از بلند شدن از پایگاه هوایی BA113 در «سن دیزیه» ارتباط رادیویی خود را از دست داد و بعد از شکستن دیوار صوتی، صدایی شبیه به انفجار تولید کرد.

وبگاه «آیریش میرور» نیز در خصوص حادثه امروز گزارش کرد که صدای مهیبی شبیه به انفجار امروز (چهارشنبه) در سراسر شهر پاریس منعکس شد به طوریکه شاهدان ماجرا در شبکه‌های اجتماعی گفتند که ساختمان‌هایشان بعد از حادثه به شدت تکان خورده است و همچنین افرادی از چندین مناطق مرکزی و همچنین حومه پاریس گفتند که صدای شبیه به انفجار را شنیده‌اند.

بعد از شنیده شدن این صدای مهیب، یکی از ساکنان پاریس در شبکه توییتر نوشت: «صدای انفجار در نزدیکی کتابخانه فرانکو میتراند، همگی ترسیدیم که یک حمله رخ داده باشد».

یکی دیگر از کاربران در شبکه توییتر نوشت که هنگام شنیده شدن صدای مهیب، قایق آنها در آب دچار تکان شدید شد و گفت: «من صدا را در سن کلاد حس کردم. در هر صورت من فقط یک انفجار عظیم را حس کردم که قایق ما را در رود سن به لرزه درآورد».

طبق این گزارش، ساکنان پاریس خیلی فوری با بخش خدمات اضطراری تماس می‌گرفتند تا این وقوع این انفجار را گزارش کند و و زمانیکه منبع این صدا مشخص شد، پلیس از مردم خواست تا آرامش خود را حفظ کنند و برقراری تماس با بخش خدمات اضطراری را متوقف کنند.

در حالی شنیده شدن این صدای مهیب موجب نگرانی و وحشت شدید در میان مردم پاریس شد که در نوامبر سال ۲۰۱۵، مجموعه‌ای از حملات سازماندهی شده تروریستی از جمله تیراندازی‌های گسترده و بمب‌گذاری‌های انحاری، پاریس را هدف قرار داد و در نتیجه آن ۱۳۰ نفر جان خود را از دست دادند و ۳۶۸ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند