ورود وزیر دفاع آمریکا به تونس

کدخبر: 364556
اقتصاد نیوز : وزیر دفاع آمریکا امروز (چهارشنبه) در نخستین گام سفر خود به شمال آفریقا وارد تونس شد تا بار دیگر بر تعهدات کشورش به منطقه مغرب تاکید کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری فرانسه اعلام کرد، همزمان با افزایش درگیری‌ها در لیبی که باعث جذب شبه نظامیان خارجی شده، واشنگتن به شدت همکاری خود را با ارتش تونس به ویژه در مقوله عملیات مقابله با تروریسم شدت بخشیده است.

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا همچنین با قیس سعید، رئیس جمهوری و ابراهیم البرتاجی، وزیر دفاع تونس پیش از سخنرانی در قبرستان آمریکایی‌ها در شمال آفریقا در کارتاژ دیدار کرد؛ این قبرستان محل دفن بیش از ۲۸۰۰ سرباز آمریکایی است که اکثر آنها در خلال جنگ دوم جهانی کشته شدند.

فرماندهی آمریکا در آفریقا – آفریکام- اعلام کرد: از ۲۰۱۱، آمریکا بیش از یک میلیارد دلار در ارتش تونس هزینه کرده است. نیروهای مسلح آمریکا یک نمایش هوایی را در مارس در جزیره جربه سازماندهی کردند.

اسپر در جریان این سفر قرار است درباره رشد نفوذ روسیه و چین در قاره سیاه سخن بگوید. دیگر هدف این سفر تقویت روابط و بررسی تهدید شبه نظامیان نظیر داعش است.

وی روز پنج‌شنبه به الجزایر می‌رود و نخستین وزیر دفاع آمریکاست که از سفر دونالد رامسفلد در ۲۰۰۶ به این کشور سفر می‌کند. اسپر بعدا به مراکش سفر می‌کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما