کدخبر: ۳۶۴۷۳۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
 ارتباط قاضیِ ترامپ برای دیوان عالی آمریکا و "مجاهدین خلق"

ارتباط قاضیِ ترامپ برای دیوان عالی آمریکا و "مجاهدین خلق"

اقتصادنیوز : قاضی برت در پرسشنامه سنا آمریکا نوشته که یکی از ۵ وکیلی بوده که پیشتر گروه موسوم به "شورای ملی مقاومت" را نمایندگی کرده و در انجام تحقیقات حقوقی و گزارش‌دهی مربوط به پرونده این گروه همکاری داشته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب ،قاضی برت در پرسشنامه سنا آمریکا نوشته که یکی از 5 وکیلی بوده که پیشتر گروه موسوم به "شورای ملی مقاومت" را نمایندگی کرده و در انجام تحقیقات حقوقی و گزارش‌دهی مربوط به پرونده این گروه همکاری داشته است.

گزینه ترامپ برای انتصاب در دیوان عالی آمریکا پیشتر عضو هیات وکالت گروهک مجاهدین خلق بوده است.

  قاضی "ایمی کانی برت" گزینه ترامپ برای عضویت در دیوان عالی آمریکا در فاصله سال‌های 2000 تا 2001 عضو هیات وکالت 5 نفره گروهک مجاهدین خلق برای پرونده دادخواست بازنگری برای خارج کردن نام این گروهک از لیست گروه‌های تروریستی دولت آمریکا بوده است.

نام گروهک مجاهدین خلق از سال 1997  تا 2012 در لیست گروه‌های تروریستی دولت آمریکا بود. این گروهک و گروهی موسوم به "شورای ملی مقاومت" که وابسته به آن است، از آن سال از لیست گروه‌های تروریستی دولت آمریکا خارج شد.

گروهک مجاهدین خلق در پیشینه خود اقدامات تروریستی علیه مقامات دولت و مردم ایران و حتی شهروندان آمریکایی (در دوران حکومت محمد رضا شاه در ایران) را داشته است.

قاضی برت در پرسشنامه‌ای که سال 2017 برای سنای آمریکا پر کرده بوده، از فعالیت حقوقی خود برای گروهک مجاهدین خلق نوشته است. او در پرسشنامه سنا آمریکا نوشته که یکی از 5  وکیلی بوده که گروه موسوم به "شورای ملی مقاومت" را از سال 2000 تا 2001 نمایندگی کرده و در انجام تحقیقات حقوقی و گزارش‌دهی مربوط به پرونده این گروه همکاری داشته و خواستار تجدید نظر وزارت خارجه آمریکا در شناسایی این گروهک به عنوان سازمانی تروریستی بوده است.

قاضی برت در 29 سپتامبر 2020 در دفتر کار "لیندسی گراهام" رییس کمیته قضایی مجلس سنا آمریکا/ گتی ایمجز

 نام گروهک مجاهدین خلق از سال 1997 و در زمان دولت دوم بیل کلینتون رییس جمهوری اسبق آمریکا در لیست گروه‌های تروریستی وزارت خارجه آمریکا قرار گرفت. دولت آمریکا در آن زمان سابقه اقدامات این گروه در ترور شهروندان آمریکایی در دهه 1970 میلادی در ایران را دلیل این اقدام اعلام کرد.

با روی کار آمدن دولت اوباما در سال  2012 پرونده چند ساله دادخواست این گروهک از نظام قضایی آمریکا به نتیجه نشست و وزارت خارجه دولت اوباما نام این گروهک را از لیست گروه‌های تروریستی خود خارج کرد. خروج نام گروهک مجاهدین خلق از لیست تروریستی وزارت خارجه آمریکا همزمان با توافق این گروهک برای خروج از پایگاه اشرف در عراق انجام شد.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند