نسخه بشار اسد برای مدیریت بهتر جهان

کدخبر: 364862
بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه با اشاره به اینکه جهان امروز با قانون جنگل اداره می‌شود، دلیل این وضعیت را از میان رفتن توازن قوا در روابط بین‌الملل دانست و خواستار مداخله نظامی روسیه برای ایجاد توازن فقدرت در سطح جهانی شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه در گفت‌وگو با شبکه روسی «زیوزدا»، نقش روسیه در کمک به کاهش بحران کشورش را ستود و مسکو را مانع بزرگی در برابر تروریسم دانست.

اسد در مصاحبه با این شبکه گفت که برای فهم نقش روسیه در سوریه و اهمیت پایگاه‌های این کشور در طرطوس و حمیمیم باید دو نکته را مدنظر داشت؛ در وهله اول مسکو و دمشق برای مقابله با تروریسم جهانی همکاری می‌کنند و تروریست‌ها سرانجام در سوریه از بین خواهند رفت.

نکته دوم از نظر بشار اسد به نقش جهانی روسیه مربوط می‌شود. او گفت که جهان امروز با قانون جنگل اداره می‌شود و قوانین بین‌المللی نادیده گرفته می‌شوند و دلیل این وضعیت نیز از میان رفتن توازن قوا در روابط بین‌الملل است که روسیه باید این توازن را بازگرداند.

بشار اسد، حضور نظامی روسیه در کشورهای جهان را در کنار گام‌های سیاسی و دیپلماتیک لازمه بازگشت توازن قوا در سطح بین‌الملل دانست و گفت که مسکو باید جامعه جهانی و کشورهای مختلف را به سمت اجرای قوانین بین‌المللی سوق دهد.

رئیس‌جمهور سوریه تأکید کرد که اگر سیاست‌های «خصمانه» کشورهای غربی و استفاده از نیروی نظامی در سرتاسر جهان نبود، هیچ زمانی به اقدامات مذکور روسیه نیازی نبود، اما به عقیده بشار اسد، دنیا امروزه بیش از هر زمان دیگری به توازن قدرت نیاز دارد.

M15b4XUa9hmg

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما