کدخبر: ۳۶۴۸۸۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ترامپ ازچه دارویی پس از ابتلا به کرونا استفاده می کند؟

اقتصاد نیوز : رئیس کارکنان کاخ سفید به شیوه درمان ترامپ و داروهایی که پس از ابتلا به کرونا استفاده می‌کند اشاره نکرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از همشهری آنلاین: مارک میدوز که بدون زدن ماسک با خبرنگاران در کاخ سفید گفتگو می‌کرد، اعلام کرد پزشکان لحظه به لحظه دانلد ترامپ و همسرش ملانیا را زیر نظر دارند و در نخستین ساعت‌های پس از مثبت شدن آزمایش کرونا، تنها نشانه‌هایی ملایم از این بیماری در رئیس جمهوری آمریکا دیده شده است. ضمن اینکه میدوز به شیوه درمان ترامپ و داروهایی که او استفاده می‌کند اشاره نکرد.

رئیس کارکنان کاخ سفید گفت: «آقای ترامپ بسیار پرتوان نشان داده و با وجود ابتلا به کرونا، از نزدیک اوضاع اقتصادی و شیوع ویروس را بررسی می‌کند.» میدوز در گزارش به خبرنگاران هیچ اشاره‌ای به وضعیت سلامتی بانوی اول کاخ سفید نکرد و به نظر می‌رسد جوان‌تر بودن ملانیا ترامپ نسبت به رئیس جمهوری آمریکا باعث شده او دست‌کم تا امروز چندان تحت تاثیر کرونا قرار نگرفته باشد.

پزشکان پیش‌تر گفته بودند ۷۴ ساله بودن ترامپ و بالا بودن وزن او باعث می‌شود در گروه بیماران پرخطر کووید-۱۹ دسته‌بندی شود. بر اساس داده‌های پزشکی، افراد ۶۵ تا ۷۴ ساله در مقایسه با گروه سنی ۱۸ تا ۲۹ سال پنج برابر بیشتر خطر بستری شدن دارند و خطر مرگ در آنها هم ۹۰ برابر بیش از جوان‌ترهاست.

از سوی دیگر، نتیجه آزمایش کرونا در جرد کوشنر و همسرش ایوانکا ترامپ هم منفی اعلام شد تا تعداد مبتلایان کووید-۱۹ در خانواده ترامپ تا امروز روی همان عدد دو باقی بماند. از دیگر نزدیکان و اعضای ارشد کاخ سفید هنوز موردی دیگر از ابتلا به کرونا گزارش نشده است.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند