توصیه توییتری مقتدی صدر به دولت و معترضان عراق

کدخبر: 364929
اقتصاد نیوز : مقتدا صدر رهبر جریان صدر و حامی معنوی فراکسیون سائرون در پارلمان عراق جمعه شب گفت: درصورتی که دولت به وعده انتخاباتی‌اش عمل نکند به معنای از دست رفتن عراق است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، صدر در سلسه توئیتی، چهار توصیه به دولت مصطفی الکاظمی و هفت توصیه معترضان عراقی ارائه کرد.

وی افزود: یکسال از سالگرد آنچه که (خیزش تشرین/ اکتبر) نامیده می‌شود، گذشت و بسیاری از خواسته‌ها ما و شما (معترضان) تا کنون برآورده نشده است.

صدر در توصیه‌های خود ادامه داد : برگزاری  انتخابات زودهنگام که با نظارت سازمان ملل متحد و با سازوکاری صورت گیرد و احزاب فاسد نتوانند حکومت کنند و افراد را در کنترل داشته باشند.

دومین خواسته صدر از دولت عراق، بازگردانده شدن خدمات به ملت و در سریع‌ترین زمان ممکن است.

وی در سومین درخواستش از دولت الکاظمی خواست که فاسدان و تخریبگران دانه درشت و نیز کسانی را که از قانون عدول می‌کنند، به وسیله دستگاه قضایی پاکدست و شفاف محاکمه کند.

آخرین خواسته رهبر جریان صدر از دولت عراق محاکمه تمام افرادی است که از سال ۲۰۱۶ تاکنون به تظاهرکنندگان تعدی کرده‌اند.

او از معترضان نیز خواست که تجمعات اعتراضی خود را  به صورت کاملا مسالمت‌آمیز برگزار کنند.

از دیگر درخواست‌های صدر، تعهد به شرع و عرف معمول در عراق، حفاظت از صلح و ممانعت از جنگ داخلی و رعایت بهداشت عمومی در تظاهرات است.

وی همچنین از تظاهرکنندگان خواست که به کشورهای خارجی کمک نگیرند و آن را مغایر با وطن‌پرستی دانست.

 همچنین  گفت که معترضان نباید از شخص ستمگر نیز کمک بخواهند اگرچه این کمک علیه ستمگر دیگری باشد.

پنجمین درخواست رهبر معنوی فراکسیون سائرون آن است که معترضان دوراندیش و وطن‌پرست باشند، چرا  که آینده عراق مشخص نیست و امکان دارد که [با این اعترضات] عراق در دامن دشمنان داخلی و خارجی گرفتار شود.

وی همچنین از معترضان خواست که به نیروهای امنیتی هرگز حمله نکنند.

صدر همچنین گفت که هرگز عناوین انقلابی و شخصیت‌های فعال را به عنوان سیاسی معرفی نکنند، چه این اقدام به صورت علنی صورت گیرد و چه به صورت مخفیانه، چرا که به گفته وی هدف فرد انقلابی نجات کشور و نه سلطه است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما