کرونا با ردیاب بمب قابل تشخیص است؟

کدخبر: 365054
اقتصاد نیوز : یک استارت آپ کالیفرنیایی یک ردیاب بمب را به دستگاهی برای ردیابی ویروس کرونا با بررسی نفس افراد تبدیل می کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، یک استارت آپ کالیفرنیایی مشغول تبدیل یک ربات بمب یاب به ردیاب ویروس کرونا به وسیله استنشاق بو است که سریع تر از روش تست معمولی عمل می کند.

مهر نوشـت: شرکت کونیکو اعلام کرد ربات کونیکو این شرکت می تواند ترکیبات VOC را در نفس افراد شناسایی کند. به گفته کارشناسان این ترکیبات در بدن افراد مبتلا به ویروس کرونا وجود دارد.

این ربات ردیاب بو شبیه یک بشقاب پرنده و مجهز به تراشه ای است که بوی خاصی را ردیابی می کند. پس از ردیابی بوی مذکور چراغ های ربات برای هشدار روشن می شوند.

اوشیورنویا آگابی مدیر ارشد اجرایی کونیکو در این باره می گوید: محصول ما قبل از پایان سال به مشتریان تحویل داده می شود. این دستگاه کاربردهای مختلفی دارد و می توان از آن در صنایع  هتلداری، سرگرمی، حمل ونقل، لجستیک، دفاعی و صنایع غذایی استفاده کرد.

در اصل این ربات با همکاری ایرباس برای شناسایی مواد منفجره در هواپیما و فرودگاه توسعه یافته اما شرکت کونیکو آن را طوری تغییر داد تا ترکیبات مرتبط با ویروس کرونا در نفس افراد را شناسایی کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما