کدخبر: ۳۶۵۱۵۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

شاه اردن با استعفای نخست وزیر این کشور موافقت کرد

اقتصاد نیوز : شاه اردن از الرزاز خواست تا زمان انتخاب نخست وزیر جدید و تشکیل کابینه جدید با عنوان دولت پیشبرد امور به کار خود ادامه دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، موافقت با درخواست استعفای نخست وزیر اردن، ۶ روز پس از آن صورت می‌گیرد که عبدالله دوم با صدور فرمانی، ‌ پارلمان را منحل اعلام کرد.

بند دوم اصل ۷۴ قانون اساسی، دولت را ملزم می‌کند ظرف یک هفته از تاریخ انحلال استعفا دهد و دیگر نخست‌وزیر نمی‌تواند مامور تشکیل کابینه بعدی شود.

 کمیسیون مستقل انتخابات اردن تاریخ ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان) را برای انتخابات عمومی تعیین کرده بود مشروط بر اینکه دوره نامزدی برای انتخابات پارلمانی آینده از ۶ اکتبر (۱۵ مهر) آغاز شود.

طبق قانون اساسی اردن، انتخابات عمومی هر ۴ سال یکبار در این کشور برگزار می شود.

عمر الرزاز نخست‌وزیر اردن هم هفته گذشته اعلام کرد که ادامه کار کابینه به دست شاه این کشور است.

الرزاز با بیان اینکه ما تا آخرین لحظه به کار خود ادامه خواهیم داد،  درباره آخرین تحولات مربوط به بیماری کرونا نیز گفت که کابینه همه تلاش خود را می‌کند تا منع آمدوشد کامل تصویب نشود بلکه تنها یک سری اقدامات مقطعی برای برخی از بخش‌ها جهت جلوگیری از شلوغی و تجمعات اتخاذ شود.

الرزاز  ۲۴ مردادماه ۹۷ و یک هفته پس از برکناری دولت "هانی الملقی" و در پی اعتراض های سراسری به طرح های اصلاحات اقتصادی دولت توسط شاه این کشور مأمور تشکیل کابینه شده بود.

ناآرامی‌ها در آن زمان در اردن که یک هفته به طول انجامید پس از آن آغاز شد که دولت قیمت سوخت را بالا برد و اعلام کرد قانون جدید مالیات بر درآمد را اجرا خواهد کرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند