کدخبر: ۳۶۵۲۰۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

در صحن شورای شهر تهران مطرح شد

تهران رکورد مرگ کرونایی را زد / تعطیلی یک هفته ای اثر ندارد

اقتصادنیوز : رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران گفت : وضعیت تهران قرمز است و دیروز شاهد مرگ ۱۳۶ تهرانی بودیم به جای یک هفته باید دو هفته با مقدمات تعطیل شود.

به گزارش اقتصادنیوز ،ناهید خداکرمی، رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر به دستورالعمل تعطیلی یک هفته ای تهران اشاره کرد و گفت: آیا با تعطیلی یک هفته ای تهران می توان اپیدمی را کنترل کرد که پاسخ به این سوال خیر است. بیولوژیست ها بر این باورند که تعطیلی یک هفته ای تنها باعث یک فراز و فرود در اپیدمی می شود  و اثر بخش نخواهد بود و شاهد پیک دیگری می شویم.

او ادامه داد: اگر محدودیت ها برای دو هفته اعمال نشود بهتر است که بیهوده امور شهر متوقف نشود و همان ایمنی گله ای پیش برود. اگر وضعیت قرمز است که هست و دیروز شاهد مرگ 136 تهرانی بودیم به جای یک هفته باید دو هفته با مقدمات تعطیل شود. این تصمیمات روزمره و بدون پیش بینی سودی ندارد. باید رسانه هم به کمک ستاد تهران بیاید . اگر مسافرت ها محدود نشود مجددا حرکت ویروس از تهران به نقاط پاک کشور اتفاق می افتد. ضمن اینکه به شهرداری پیشنهاد می کنیم محدودیت کاری کارمندانی که می توانند دورکاری کنند لحاظ کنند، باید توجه کنیم احیای اقتصاد اولویت اصلی است اما جان مردم در درجه اول اولویت قرار دارد و از استانداری درخواست می کنیم تعطیلی دو هفته ای را در دستور کار قرار دهند.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند