حمله جدید دپلماتیک ترکیه علیه ارمنستان

کدخبر: 365284
اقتصاد نیوز : ترکیه آنچه را حملات ارمنی به شهر آذری گنجه در روز یکشنبه خواند، محکوم و تکرار کرد که از حقوق آذربایجان مبنی بر دفاع از خود در مرزهای شناخته شده بین‌المللی حمایت می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری رویترز اعلام کرد، وزارت خارجه ترکیه اعلام کرد: حملات ارمنستان که غیرنظامیان در گنجه راهدف گرفته... جلوه جدیدی از رفتار غیرقانونی ارمنستان است. آنکارا از باکو حمایت و خواسته دیگر کشورها مبنی بر آتش‌بس فوری را رد می‌کند.  

وزارت امور خارجه ترکیه افزود: این حملات (به گنجه) نشان‌دهنده استیصال ارمنستان و عقب نماندن از ارتکاب جنایت علیه بشریت است.

آذربایجان پیشتر گفته بود که نیروهای ارمنی همزمان با تشدید جنگ در قفقاز جنوبی که یک هفته پیش آغاز شده، دومین شهر آذربایجان، گنجه را بمباران کرده‌اند.

براساس گزارش آناتولی، وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان حملات ارمنستان به مناطق مسکونی در گنجه که در پی آن یک غیرنظامی جان باخته و چهار تن دیگر مجروح شدند را به شدت محکوم کرد.

در این بیانیه آمده‌است: ارمنستان به حملات علیه مناطق مسکونی و کشتار غیرنظامیان در آذربایجان ادامه می‌دهد؛ در حملات ارمنستان تا کنون ۲۲ غیرنظامی جان باخته و ۷۴ تن دیگر مجروح شده‌اند.

در این بیانیه تاکید شده است: دولت ایروان مسؤول قتل‌عام غیرنظامیان در آذربایجان است، ارمنستان باید فورا از مناطق اشغالی در قره‌باغ خارج شود.

این در حالی است که ارمنستان هدایت هرگونه آتش به سمت آذربایجان را رد کرده بود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما