کدخبر: ۳۶۵۵۹۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

عصبانیت گل‌محمدی از مدیران پرسپولیس/ پول برانکو را بدهید و خلاص‌مان کنید

اقتصاد نیوز : سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس از مدیران این باشگاه به واسطه عمل نکردن به وعده هایشان ناراضی است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، یحیی گل‌محمدی با حضور در برنامه «فوتبال برتر» درباره صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا گفت: خدا را شکر می‌کنیم بابت لطفی که به ما داشت. در لحظات مختلف حضور یک نیروی قوی و محکم را پشت خودمان حس می‌کردیم که آن هم لطف خدا بود. دعای هواداران هم انرژی خیلی مثبت به ما می‌داد که بیشتر از طریق فضای مجازی بود. آنها خیلی از ما حمایت کردند و از همه آنها تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه هفت بار به میدان رفتن یک تیم در 20 روز تاکنون در جهان رخ نداده است، گفت: واقعاً شرایط سختی داشتیم. وضعیت هتل خوب نبود و در ذوق بچه‌ها خورده بود. آنها چنین شرایطی را تجربه نکرده بودند و کارمان را سخت شروع کردیم. محدودیت‌ها ی مختلفی را پشت سر گذاشتیم و هر چند روز تست کرونا می‌دادیم. استرس زیادی میان بچه‌ها بود، اما خیلی خوب با این شرایط کنار آمدیم.

سرمربی پرسپولیس با انتقاد از وضعیت آماده‌سازی پرسپولیس برای شرکت در لیگ قهرمانان آسیا تصریح کرد: تیم ما دیر جمع شد و فقط یک بازی تدارکاتی مقابل شهر خودرو داشتیم. پنج یا شش جلسه تمرین در تهران و سه یا چهار جلسه تمرینی در قطر پشت سر گذاشتیم، اما خدا را شکر جو داخل تیم خیلی به ما کمک کرد. بچه های قدیم از لحاظ روانی قوی بودند و در روزهای سخت آبدیده شده بودند. بچه های جدید هم با این محیط تازه مطابقت یافتند و با مسائل کنار آمدند. بازیکنان قدیمی هم به بازیکنان جدید انگیزه می‌دادند.

«کم کم یک تیم واقعی شدیم و این اتحاد برگ برنده ما بود.» گل‌محمدی ضمن بیان این جمله خاطرنشان کرد: بازی‌ها را خیلی سخت شروع کردیم و در شروع بازی‌ها در انتهای جدول بودیم. دو دیدار با التعاون برای ما بازی مرگ و زندگی بود و شاید کسب چهار امتیاز از این دو مسابقه هم برای صعود ما کافی نبود. حامد لک در بازی اول چند توپ خوب گرفت و نقطه عطف ما از همانجا بود.

وی درخصوص دیدار برگشت شاگردانش مقابل التعاون عنوان کرد: در بازی دوم راحت‌تر بازی کردیم. با توجه به اینکه تیم‌مان دیر جمع شد، دیدار اول مانند بازی تدارکاتی بود. گفته بودم که بازی به بازی بهتر می‌شویم و از لحاظ هماهنگی، تاکتیکی و روانی به شرایط بهتری می‌رسیم. در مسابقه دوم بهتر شدیم. بچه‌ها باور خوبی داشتند که می‌توانند پیروز شوند و تا آخرین روز در قطر بمانند. این باور در ما نهادینه شد.

سرمربی پرسپولیس با بیان اینکه استراحت و تغذیه تیمش خوب بود، اظهار داشت: برای آنالیز فنی وقت داشتیم و برخی اوقات، روزی دو نوبت روی مسائل فنی کار می‌کردیم. شرایط برای بازیکنان و کادر فنی خیلی سخت بود و ما گاهی شش بازی را می‌دیدیم تا آنالیز کنیم. فقط فرصت داشتیم که بخوابیم و سایر زمان را کار می‌کردیم. پس از پیروزی در بازی دوم به صدر جدول آمدیم که این  سرگروهی خیلی به ما اعتماد به نفس داد.

گل‌محمدی درخصوص شکست شاگردانش مقابل الدحیل قطر خاطرنشان کرد: در بازی با این تیم حتی یک موقعیت 50 درصد هم روی دروازه ما نیامد و در همه بازی‌ها به انسجام تیمی خوبی رسیدیم. بازیکنان اعتماد به نفس خوبی پیدا کردند و تلفیق بازیکنان قدیم و جدید خیلی خوب شد. بازیکنان قدیم از بازیکنان جدید تعریف می‌کردند و بچه‌های جدید همه عاشق پرسپولیس بودند. اولین آیتم برای جذب بازیکن این بود که پرسپولیسی باشد. من با چند بازیکن کار کرده بودم و از آنها شناخت داشتم.

وی با بیان اینکه داور می‌توانست پنالتی پرسپولیس را در دقایق پایانی دیدار مقابل الدحیل اعلام کند، گفت: بازی با شارجه واقعاً مرگ و زندگی بود و با توجه به اینکه دو گل در خانه این تیم زده بودیم، می‌توانستیم با تساوی بدون گل یا یک - یک صعود کنیم، اما گفتند باید حتماً شارجه را ببریم تا صعود کنیم. این تیم در دو بازی، 10 گل زده بود و ترس ما را برداشت، اما به بچه‌ها گفتم بلد نیستم برای تساوی بازی کنم. یک شب فکر می‌کردم برای مساوی بازی کنیم که نفهمیدم چگونه سیستم را بچینم. وقتی فهمیدم باید شارجه را ببریم، خیالم راحت شد.

سرمربی پرسپولیس با بیان اینکه تیمش برای صعود باید حداقل در سه دیدار پیروز می‌شد، یادآور شد: مقابل الدحیل دو بار شکست خوردیم و یک تساوی با شارجه داشتیم. اگر شارجه را نمی‌بردیم، حق‌مان نبود که بالا برویم و بازی را با انگیزه خیلی بالایی شروع کردیم. سه گل در نیمه اول زدیم و تیم حریف متعجب مانده بود. بچه‌ها بعد از هر گل می‌گفتند به سراغ گل بعدی برویم و اتفاقات حماسی افتاد. انگار خوابی بود که دیدم و تلاش و جنگیدن بچه‌ها مانند صحنه‌های نبرد بود که به جنگ رفتیم. شاد کردن دل هواداران تنها انگیزه ما بود که خدا را شکر به عنوان سرگروه صعود کردیم.

گل‌محمدی در پاسخ به این پرسش که دوست داشت در مرحله یک‌هشتم نهایی با چه تیمی بازی کند، گفت: قلباً دوست داشتم با النصر بازی کنیم، اما وقتی در فینال غرب آسیا به مصاف النصر رفتیم، فهمیدم این تیم از السد قوی‌تر است. النصر واقعاً تیم خوبی بود و بازیکنان سرعتی، تکنیکی و زهرداری در خط جلو داشت. بازیکنان تعویضی این تیم هم خیلی خوب بودند و دست‌شان خیلی باز بود. النصر 35 بازیکن داشت و دو تیم خارج از زمین بود.

وی با تمجید از شاگردان ژاوی ارناندس اظهار داشت: السد میزبان بود و هزینه زیادی کرده بود. مبلغ یک بازیکن السد، 12 میلیون دلار بود که بودجه ما 2 تا 3 میلیون دلار بود. یک بازیکن السد به اندازه پنج یا شش سال بودجه پرسپولیس بود و تیم خوبی داشتند. آنها واقعاً امید داشتند که قهرمان شوند و برنامه‌ریزی دقیقی کرده بودند. السد بازیکنان تأثیرگذاری داشت، اما در این بازی‌ها به دفاع تیمی خوبی رسیدیم. اگر فضایی به مثلث شارجه داده می‌شد، نتیجه را برمی‌گرداندند، اما هر بازیکن هجومی حریف در مقابله با دفاع تیمی ما مستأصل می‌شد.

سرمربی پرسپولیس با بیان اینکه تیمش با مهاجمان زهردار زیادی سر و کار داشت، گفت: ما برای مقابله با آنها باید از لحاظ تیمی خوب می‌شدیم که خدا را شکر این اتفاق افتاد و عملکرد دفاعی ما واقعاً خوب بود. حامد لک هم خیلی خوب بود.

گل‌محمدی در مورد عملکرد خوب شاگردانش در ضربات پنالتی تصریح کرد: ما دو روز فرصت تمرین داشتیم که ریکاوری می‌کردیم و سنگین‌ترین تمرین ما در حد سایه‌زنی بود. فرصت تمرین پنالتی نبود و بازیکنان ما اینقدر خسته بودند که هر بازیکن یک پنالتی می‌زد و می‌رفت. بچه‌ها خیلی غیرت و شرف گذاشتند و غیرت را معنی کردند. من از آنها خیلی یاد گرفتم. بازیکنان اینقدر انرژی گذاشتند که بعد از بازی‌ها نمی‌توانستند راه بروند و حرف بزنند. با این حال واقعاً دوره خوبی برای پرسپولیس بود و این دوره از بازی‌ها هیچ‌وقت فراموش نمی‌شود.

وی درخصوص توصیه‌های خود به بازیکنان پرسپولیس بیان کرد: به بازیکنان گفتیم محکم به گوشه دروازه بزنید و تمرکز خوبی هم داشتند. ما همه را محکم و روی زمین زدیم و حریف هم یک پنالتی خود را خراب کرد. از عسکری تشکر می‌کنم که بازی‌های قبلی مایکون را دیده بود که در یک مسابقه در ترکیه، دو پنالتی را سمت راست دروازه‌بان زد. خدا را شکر پنالتی‌اش را همان‌جا زد و به فینال رسیدیم.

سرمربی پرسپولیس درباره محرومیت شش ماهه عیسی آل کثیر در آستانه دیدار با النصر عربستان خاطرنشان کرد: قبل از شروع جلسه قبل از بازی به من اطلاع دادند که عیسی نمی‌تواند بازی کند. او این پچ‌پچ‌ها را شنید و پرسید می‌توانم بازی کنم که گفتم محروم شدی. جمع کردن تیم خیلی سخت بود. چون آل کثیر خیلی خوب گل می‌زد و از او تشکر می‌کنم. او پنج بازی با انگشت شکسته بازی کرد و قبل از مسابقه و بین دو نیمه، آمپول بی‌حسی می‌زد. پای او سوراخ شده بود و خیلی غیرت گذاشت. از مادر عیسی بابت تربیت چنین فرزندی و از چنین مادرانی تشکر می‌کنم.

گل‌محمدی با بیان اینکه بازیکنان این تیم پس از محرومیت آل کثیر از لحاظ روانی افت کردند، اظهار داشت: با این حال از این موضوع، انگیزه درست کردیم و گفتیم می‌خواهند با این کار اجازه ندهند قهرمان شویم. ما لطف خدا و دعای مردم را پشت‌مان حس کردیم و آنها کنارمان بودند. بازیکنی هم که به جای آل کثیر به زمین رفت، گل زد و درس خوبی برای خیلی‌ها شد. اتفاقات عجیب و غریبی در ایران افتاد.

وی درخصوص کارشکنی‌ها علیه پرسپولیس گفت: برخی انسان‌های وطن‌فروش که وجاهتی در ایران ندارند، اما پُست می‌گذارند و پُست می‌گیرند. آنها خود و وطن خود را فروختند و ابتدا صحبت نامربوطی درباره عیسی کردند. بعد درباره نقل و انتقالات کارهایی کردند و هر سنگی جلوی پای پرسپولیس انداختند که به فینال نرسد،  اما اینقدر این تیم بزرگ است که خدا هم کمکش می‌کند.

« هواداران اینقدر انرژی می‌دهند که کسی نمی‌تواند جلودار این تیم باشد.»، سرمربی پرسپولیس ضمن بیان این جمله تصریح کرد: ما این تیم را با بدبختی و بدون تمرین و بازی تدارکاتی خوب جمع کردیم. غیرت بچه‌ها و همه چیزهای خوب کنار ما بود و آن را حس می‌کردیم. انگار به جنگ رفتیم و پیروز برگشتیم. احساس زلزله خوبی میان مردم داشتیم و استقلالی‌ها هم خوشحال بودند؛ چون بحث ما دیگر ملی شد. مردم در این شرایط اقتصادی خیلی اذیت می‌شوند و به این شادی نیاز داشتند.

گل‌محمدی با تشکر از بزرگترهای تیم پرسپولیس خاطرنشان کرد: جو خوبی داخل تیم به وجود آمد و بچه‌ها یکدیگر را مانند برادر می‌دیدند. از همه تشکر می‌کنم که خیلی کمک کردند و اتحاد، برگ برنده ما بود. بزرگترها خیلی خوب مسائل را کنترل کردند و همه می‌دانستند در چه ساعتی باید چه کنند. ما اصلاً بی‌نظمی نداشتیم و چنین جوی را تجربه نکرده بودم. شش تیم در یک هتل بودیم و اجازه نمی‌دادند 10 متر از هتل فراتر برویم. همه در هتل بودیم و هر دو یا سه روز تست کرونا می‌دادیم. بچه‌ها سپس شرایط را پذیرفتند و از امکانات هتل، خیلی خوب استفاده کردیم.

وی با انتقاد از امکانات ریکاوری سرخپوشان عنوان کرد: ما در وان، یخ می‌ریختیم که بازیکنان پس از بازی از آن استفاده کنند. از لحاظ امکاناتی از تیم‌های قطری، اماراتی و عربستانی خیلی ضعیف‌تر هستیم و باید در امکانات تمرینی و ریکاوری، بیشتر هزینه کنیم. باید وقت بگذاریم و سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی کنیم. ما مشکلات زیادی داریم.

سرمربی پرسپولیس درخصوص عملکرد بسیار خوب حامد لک اظهار داشت: سال 91 که با او در صبا کار می‌کردم، حامد از پرسپولیس می‌گفت و یک پرسپولیسی به تمام معناست. پس از اینکه با او قرارداد بستیم، گفت خدا را شکر به آرزویم رسیم که این انگیزه در کارش خیلی مهم بود. حامد در فضای مجازی فعالیت نمی‌کند و تمام تمرکزش روی تمرین است. داود فنایی با او خیلی صحبت می‌کند و رادوشویچ نیز چنین شرایطی دارد. هر دو خیلی خوب کار می‌کنند. حامد  خیلی خوب جا افتاد و دو توپ خوب مقابل التعاون گرفت که تیم را نگه داشت و به خودش اعتماد به نفس داد.

 گل‌محمدی با بیان اینکه تیمش تنها دو گل خورد که هر دو گل از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید، گفت: کار حامد تازه شروع شده و او آغاز خوبی داشته، اما مهم این است که به خوبی ادامه دهد و کارش را خوب تمام کند. تمرکز حامد در زندگی خصوصی روی این مسائل است و می‌تواند یکی از دروازه‌بانان تیم ملی باشد. تغییرات واقعاً مثبتی در لک دیدم که به او خیلی کمک کرد.

سرمربی پرسپولیس افزود: حامد ابتدا می‌گفت من حامد قدیم نیستم و تمرین می‌‌کنم. لک روزی سه تا چهار ساعت وقت می‌گذارد و کتاب‌های زیادی خوانده است. او شخصیت جدیدی از خود نشان داده و اندام مناسبی دارد، اما نباید اشباع شود و دست بالای دست بسیار است. می‌گویند اگر شُل بیایی، سفت می‌خوری و باید کارت را ادامه دهی.

وی درخصوص بازی کردن سیامک نعمتی در پُست دفاع راست تصریح کرد: شیری قبل از سفر به قطر مصدوم شد و ما فقط سیامک را داشتیم که یک خط عقب‌تر به او بازی دادیم. نعمتی بیشتر هافبک راست بازی می‌کرد، اما عملکرد بسیار خوبی در دفاع راست داشت و تنها در دوره کوتاهی در پیکان در پُست دفاع راست بازی کرد. نعمتی از لحاظ فیزیکی، نوع بازی، توانایی در بازیسازی، نفوذ به موقع و توانایی در نبردهای یک در مقابل یک خیلی خوب است و خصوصیات دفاع راست خوب را دارد.

سرمربی پرسپولیس در مورد وضعیت سعید آقایی بیان کرد: او یکی دو بازی مصدوم شد و با کشیدگی و سختی زیاد بازی کرد. آقایی خودش را با سختی زیاد تا بازی آخر کشاند و با مصدومیتی که داشت، او را بازیکنی باغیرت دیدم. من با خودم می‌گفتم چگونه آقایی 90 دقیقه بازی کرده است. هیچ وقت بازیکنی به ما نگفت که خسته‌ام و همه در هر زمانی می‌گفتند عالی هستیم. نمی‌دانم چه جوی داخل تیم بود و زمان بازی کردن و مربیگری‌ام چنین تیمی ندیده بودم. بازیکنان انگیزه فوق‌العاده و سرسختی داشتند و مانند جنگجو وارد زمین می‌شدند. آنها با تمام وجود به بازی می‌رفتند و این دوره از زندگی‌ام را فراموش نمی‌کنم. نمی‌دانم با چه زبانی از این بچه‌ها تشکر کنم.

گل‌محمدی درخصوص هافبک‌های دفاعی تیمش اظهار داشت: ما نمی‌توانستیم بازی‌ها را با دو هافبک دفاعی تمام کنیم. کامیابی‌نیا و نوراللهی خیلی انرژی می‌گذارند و می‌دوند، اما سرلک به ما کمک کرد تا تقسیم انرژی کنیم.  کمال مصدومیتی در ابتدای مسابقات داشت و در یکی دو بازی اول به میدان نرفت. این تقسیم انرژی به ما خیلی کمک کرد. هر بازیکنی به زمین می‌رفت، وظیفه‌اش را انجام می‌داد و نگرانی نداشتیم. سرلک، نوراللهی و کامیابی‌نیا هرکدام خصوصیت جدیدی به تیم اضافه می‌کردند و سعید حسین‌پور را هم داشتیم که از او استفاده نکردیم.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند