کدخبر: ۳۶۵۶۳۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بدون بیماری از پاییز بگذرید

اقتصاد نیوز:اکنون که ماه‌هاست ویروس کرونا سرتاسر جهان را سرگرم خود کرده، آیا می‌شود پاییز امسال هم به راحتی پیاده‌روی کرده یا از زیبایی های این فصل بهره برد؟

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از  بهداشت نیوز، پاییز از راه رسیده و این یعنی زمان مناسبی برای مجموعه ای از فعالیت های سرگرم کننده بوجود آمده تا شما و خانواده تان مانند سال های قبل از آن لذت ببرید. اما سال ۲۰۲۰ و پاییز آن کمی متفاوت از سال های پیش است. یک ویروس کوچک گریبان کل دنیا را گرفته و گذران وقت ما با فاصله گذاری اجتماعی، ماسک زدن و سایر تدابیر بهداشتی و مراقبتی همراه شده است.  اما آیا این بدان معناست که شما باید تمامی فعالیت های مورد علاقه پاییزی خود را لغو کنید؟ قطعا نه. 

به گفته یک کارشناس بهداشتی، پاییز فصل خوبی برای سرگرمی خانواده هاست و در کنار رفتارهای مثبت بهداشتی، می توانیم ضمن حفظ سلامتی، از این فصل لذت ببریم. ما در این مطلب به تعدادی از این فعالیت ها اشاره می کنیم که شما می توانید با لحاظ کردن تدابیر بهداشتی، از آنها لذت ببرید. 

رفتن به باغ و بوستان‌ها. گرچه برخی از بوستان ها و باغ های تفریحی تعطیل شده اما بعضی از آنها هنوز هم باز بوده و شما می توانید برای گذران یک روز خوب، به آنجا سر بزنید. مدیریت هر مکانی قطعا تدابیر بهداشتی شامل فاصله گذاری و استفاده از ماسک را رعایت می کند. شما م یتوانید پیش از حضور در آنجا، در سایت اینترنتی آن مکان ثبت نام کرده، از تدابیر بهداشتی آن آگاه شده و کودکان را برای رعایت آن آماده کنید. پس از سرگرمی ، مطمئن شوید که دستان خود را شسته اید و به محض بازگشت به خانه ، میوه یا سایر محصولاتی را که به خانه آورده اید تمیز و ضدعفونی کنید.

پیاده‌روی. هوای تازه و آزاد دوستان بدن ما هستند. بی تردید پیاده روی در جنگل یا یک فضای طبیعی در گروی همه گیری نیست و ممنوعیتی ندارد. گرچه ممکن است برخی از خدمات موجود در اماکن تفریحی طبیعی مانند پارک های جنگلی تعطیل باشد (مانند سرویس های بهداشتی یا فروشگاه های تغذیه) اما چمن، درخت و گل ها به خودی خود می تواند یک تفریح سالم و مفرح برای شما محسوب شود.  این نکته را مدنظر داشته باشید که هنگام پیاده روی حتما از ماده ضدعفونی کننده و ماسک استفاده کنید و دستورالعمل فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنید. 

رفتن به استادیوم برای دیدن فوتبال. گرچه در این مورد باید محدودیت زیادی را تحمل کنید اما برای گذران یک روز سرگرم کننده و شاد، پیشنهاد خوبی است. اگر از خانه ماسک همراه خود نبرید ممکن است ناچار شوید از مقابل درب ورزشگاه به منزل برگردید. همچنین در صندلی های ورزشگاه فاصله گذاری رعایت شده و این امکان وجود ندارد که شما و چند تن از دوستان یا اعضای خانواده تان کنار یکدیگر بنشینید. 

حرف آخر

به یاد داشته باشید هنگامی که صحبت از کووید ۱۹ می شود هیچ سناریویی با خطر صفر ، وجود ندارد. شما همواره باید به این فکر کنید که چه مدت در کنار دیگران خواهید بود ، از نظر اجتماعی چقدر می توانید از دیگران فاصله بگیرید ، چند نفر آنجا خواهند بود و این که آیا مکان در فضای باز یا داخل خانه با تهویه مناسب است یا خیر. 

از فعالیت های درون منزل غافل نشوید چرا که اقدامات زیادی می توان در خانه انجام داد که پاییز خاطره انگیزی برایمان رقم می زند. پختن پای سیب، تزئین کدو تنبل، نوشیدن یک شکلات داغ و ساخت یک مترسک خانگی یا قلعه می تواند سرگرمی های خوبی برای پاییز در خانه باشد.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند