کدخبر: ۳۶۵۷۶۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

گفتگوی اردوغان و مرکل درباره تحولات منطقه

اقتصاد نیوز : رئیس ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه گفت، رجب طیب اردوغان در ویدیو کنفرانسی امروز سه‌شنبه به آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفته است که اتحادیه اروپا در نشست اخیر این اتحادیه، در برابر باج‌خواهی یونان و دولت یونانی قبرس تسلیم شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دیلی‌صباح اعلام کرد، اردوغان درباره مدیترانه شرقی و بحران قره‌باغ با مرکل صحبت کرد.

وی اشاره کرد که رهبران اتحادیه اروپا در رسیدن به نتیجه‌ای که اساسی برای دیالوگ و همکاری با ترکیه فراهم آورد، ناکام بوده و با وجود رفتار مطلوب ترکیه، در برابر باج‌خواهی یونان گردن نهاده‌اند.

اردوغان همچنین یادآور شد که منافع مهم اروپا نباید قربانی منافع شر برخی کشورهای عضو شود.

رئیس جمهوری ترکیه با اشاره به بحران قره‌باغ، گفت که قطعنامه‌های سازمان ملل باید برای پایان دادن به اشغال اراضی آذربایجان توسط ارمنستان اجرا شوند.

رئیس جمهوری ترکیه افزود: در نشست سران اتحادیه اروپا بار دیگر شاهد نادیده گرفتن حقوق مردم ترک قبرس شدیم. ترکیه به ادامه این بی‌عدالتی اجازه نخواهد داد.

او خاطرنشان کرد: مساله مدیترانه شرقی دو بعد دارد؛ نخست حفظ حقوق فلات قاره‌ای ترکیه و دوم نیز تضمین حقوق و منافع مردم ترک قبرس از منابع طبیعی اطراف جزیره است. باید از مردم جمهوری ترک قبرس شمالی در کنفرانس مدیترانه شرقی نیز به شکلی که شایسته آنها است، نمایندگی شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند