کدخبر: ۳۶۵۹۴۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

توضیحات سردار رضایی درباره جزئیات اصابت راکت و گلوله به خاک ایران

اقتصاد نیوز : سردار قاسم رضایی جانشین ناجا گفت: از آغاز درگیری‌ها در قره‌باغ تعدادی گلوله‌های توپ و راکت به خاک جمهوری اسلامی ایران برخورد کرده است که مرزبانان ما بر حسب وظایف خود تذکرات لازم را صادر کرده‌اند تا طرفین زاویه تیراندازی را رعایت کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، سردار قاسم رضایی‌ در حاشیه بازدید از واحدهای مرزی استان آذربایجان‌شرقی ‌اظهار داشت: در منطقه‌ای هستیم که بین کشور آذربایجان و ارمنستان به‌هردلیلی مناقشه رخ داده است و ما آرزو داریم این موضوع به‌زودی به پایان برسد و ملت هر دو کشور آسوده باشند و امنیت و آرامش در منطقه برقرار شود.

وی با بیان اینکه "حدود ۹ روز است که دو کشور در منطقه در حال جنگ هستند و ما برای انسان‌هایی که کشته شدند، ناراحت هستیم"، افزود: در این تبادل آتش، تعدادی از گلوله توپ‌ها و راکت‌های آنها به‌صورت‌ سهوی به خاک ما اصابت کرده است و مرزبانان کشور ما هم طبق وظیفه‌ای که دارند به‌صورت‌ قانونی به دو کشور ارمنستان و آذربایجان اخطار و هشدار داده‌اند و آنها نیز اشتباه صورت‌گرفته را پذیرفته‌اند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اعلام اینکه مقرر شده است زاویه تیراندازی دو طرف اصلاح شود، تصریح کرد: کشاورزان، کارگران و مرزنشینان در منطقه فعال هستند و همچنین مرزبانان ما با هوشیاری، آرایش لازم را اتخاذ کردند و رصد و اشراف کامل بر مرزها دارند.

سردار رضایی گفت: در منطقه مرزی، یک ملاقات با طرف آذربایجانی داشتیم و موارد لازم را اعلام کردیم و آنها نیز مراتب عذرخواهی خود را اعلام کردند.

جانشین فرمانده ناجا در این بازدید، ابراز کرد: مناقشه دو کشور همسایه آذربایجان و ارمنستان که بنا به دلایلی آغاز شده است امیدواریم هرچه زودتر پایان یابد و امنیت دوباره به مرزهای این دو کشور بازگردد.

وی ادامه داد: از آغاز درگیری بین این دو کشور تعدادی گلوله‌های توپ و راکت به خاک جمهوری اسلامی ایران برخورد کرده است که مرزبانان ما بر حسب وظایف خود تذکرات لازم را صادر کرده‌اند تا زاویه تیراندازی را رعایت کنند تا مِن‌بعد شاهد این قبیل حوادث در مرزهای کشور عزیزمان نباشیم.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند